कोरियामा महिलाले तिजमा आफू सँगै नचाए कोरियनलाई

१ आश्विन २०६९, सोमबार २१:१४ मा प्रकाशित

मीन प्रकाश उप्रेती, सउल । कोरियाको दुन्देमुन सहर नेपाली पहरिनमा सजिएका महिलाहरुले भरिभराउछ । रातो हरियो पहेला साडी चोलो र पोतेहरुले सजिएका महिलाहरु टाढा टाढा बाट आइरहेको दृश्यले कोरियन लगाएतका अन्य देशिहरुलाई मनमोहक बनाएको सजिलै अनुमान गर्न सकन्थियो । मानौआजको दिन त्यो सहर नेपालीकोमात्र हो ।

तर एकै छनिमा कोरियन नागरिकहरू पनि तिजका गीतमा नेपालीसगै नाचेको देख्दा उपस्थित महिलाहरुका आँखामा हर्षका आशु देखिएको थियो आजत नेपालमै भएजस्तो भयो होकि ? उनीहरू एक आपसमा कुरा र्गदै थिए । यो दृश्य हो कोरियामा नेपाली महलिाहरुले मनाएको तीजको ।
आइतबार महिलाका लागि महिला संस्थाद्वारा आयोजना गिऐको तिज कार्यक्रममा नेपालीले मात्र होइन कोरियनहरुले पनि भरपुर आनन्द लिएका थिए । तुन्देमुन सहरको नमस्ते रेष्टुरेण्टमा भएको उक्त कार्यक्रममा नेपाली महिलाहरुको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो ।

महिलाका लागि महलिा संस्थालाई स्थापनाकाल देखि सहयोग गर्दै आयोगको एक चर्चाका प्रमुख याङ्गली ले नेपालीहरूको सस्कृती प्रति आफू गर्भीत भएको बताए ।

यसै गरी प्रमुख अतथिीको आशन बाट बोल्दै नेपाली दूतावास कोरियाकी प्रतिनिधि प्रथमा उप्रेतीले नेपालीहरू संसारको जुनसुकै कुनामा कनि नहुन आफ्नो सस्ंकृती जोगाउन पछि नपर्ने बताईन । उता संस्थाकी अधक्ष्य कोपिला र्राईले प्रवासी भुममिा नेपाली महिलाले नेपाली सस्ंकृती देखाएको यो उपस्थितिले आफू उत्साहित भएको बताईन । नेपालीहरू सुखमा मात्रहोईन दुखमा पनि रमाउन सक्छन् भन्ने कुराको प्रमाण आजको कार्यक्रमले दिएको राईको भानाई थियो ।

संस्थाकी उपाध्यक्ष जुनु गुरुङ्गले प्रवाशामा नेपाली महिलाहरुको योगान कम नभएको प्रमाण आजको कार्यक्रमले दएिको बताईन ।

कार्यक्रमका अन्य अतथिीहरुमा समाजसेबी रुद्र शर्मा , एन आर एन पूर्व अध्क्ष विनोद कुवर, व्यवसायी गङ्गा राज राई , कोरिया सन्देश क्लबका अध्क्ष तथा पत्रकार मीन प्रकाश उप्रेती, रघु त्रिपाठी, डम्बर सुब्बा, जनसम्पर्क समिति कोरियाकी अध्यक्ष गङ्गा थापा लगाएतको उपस्थिति रहेको थियो ।
उपस्थित सबैलाई नेपाली खानाले स्वागत गरिएको थियो संस्थाकी अध्यक्ष कोपिला राईको सभापतित्वमा सम्पन्न भएको कार्यक्रमको सञ्चालन सचिव बिमला श्रेष्ठले गरेकी थिइन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

न्यूयोर्क । न्युयोर्क राज्य संसदमा नेपाली मूलकी सराहना श्रेष्ठले उम्मेदवारी घोषणा गरेकी छिन् । सराहनाले न्युयोर्क राज्य संसदको तल्लो सदनमा

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी

आजको प्रमुख समाचार