बोस्टनमा लायन्स तीज सम्पन्न उत्तरालाई नौ हजार डलर प्रदान

१ आश्विन २०६९, सोमबार २१:१२ मा प्रकाशित

कृष्णराज खनाल, वोस्टन । नेपाली हिन्दु महिलाहरुको महान पर्व हरितालिका तीज सात समुन्द्र पारीको यो मुलुकमा हिजो राती अबेरसम्म मनाइयो । हिमालयन लायन्स क्लव, वोस्टनको अग्रेसरतामा आयोजित सो कार्यक्रममा नेपाली पहिरन रातो सारी, चुरा पोते, ब्लाउज र छड्के तिलहरीमा सजिएका झण्डै दुई सय ५० महिलाहरु राती अवेरसम्म विभिन्न किसिमका आधुनिक तीजे गीतमा छमछम गर्दै नाचगान गरेर घर फर्किएका थिए । अमेरिका जस्तो ठाउँमा पनि नाचगान गर्न पाउन् हाम्रा लागि खुसीको कुरा हो, शारदा पन्तले भन्नुभयो ।

तीज कार्यक्रममा यस भेगमा क्रियाशील लायन्स क्लवका स्थानीय पदाधिकारीसमेत नाचमा झुमेका थिए । लायन पेगी चिल भन्छिन् “मलाई नेपालीहरुको यो संस्कृति खुबै मन पर्छ, म विगत तीन वर्षदेखि निरन्तर सहभागी भइरहेकी छु ।”भाइस डिष्ट्रिक गभर्नर लायन पल क्यालनालले क्लवले छोटा समयमा पुस्तकालय भवन तथा उत्तारा घिमिरे कोश जस्ता विभिन्न राम्रा काम गर्र्दै गएकोमा प्रशंसा गनुभयो ।

त्यस अवसरमा वोस्टनमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी क्यान्सर पीडित उत्तरादेवी घिमिरेको उपचारार्थ क्लवले संकलन गरेको नौ हजार तीन सय तेर डलरको चेक क्लवका अध्यक्ष लायन शिव प्रकाशले हस्तान्तरण गर्नुभयो । क्लवले उहाँको नाममा “उत्तरा घिमिरे रिलिफ फण्ड” खडा गरेको थियो ।उक्त अवसरमा उपस्थित सर्वाधिक वृद्ध उमेरकी रेणु राणाले राफल चिठ्ठाका विजयीहरुलाई पुरस्कार प्रदान गनुभएको थियो । त्यसैगरी क्लवका प्रथम उपाध्यक्ष लायन विष्णु कार्कीले गतसालका देउसी-भैलो आयोजकहरु विना राजभण्डारी, धनलक्ष्मी श्रेष्ठ, कल्पना श्रेष्ठ, मुना पाण्डे, लक्ष्मी थापा, सरिता भण्डारी र शान्ती घिताललाई खादा ओढाइ सम्मान गर्नुका साथै प्रमाणपत्र प्रदान गर्नु भयो ।

तृतीय उपाध्यक्ष लायन राम थापा र सदस्य लायन हजुरी सिंहले डिस्ट्रिक पदाधिकारीहरुलाई स्वागत गर्दै नेपाली भादगाउँले टोपी ंउपाहर प्रदान गर्नु भयो भने सचिव सन्तोष सुवेदीले म्यासेच्युसेट्सबाट यस वर्षको मिस नेपाल-अमेरिकामा सहभागी भएकी स्वीकृती खनाललाई क्लवकका तर्फबाट तीनसय पचास डलरक चेक हस्तान्तण गर्नु भयो । एलिसा थापाले संचालन गरेको कार्यक्रममा क्लव ट्यामर लायन आजाद प्रधानले धन्यवाद ज्ञापन गर्नु भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

न्यूयोर्क । न्युयोर्क राज्य संसदमा नेपाली मूलकी सराहना श्रेष्ठले उम्मेदवारी घोषणा गरेकी छिन् । सराहनाले न्युयोर्क राज्य संसदको तल्लो सदनमा

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी

आजको प्रमुख समाचार