बाटो विस्तारको कामलाई निरन्तरता दिन विकास समितिको निर्देशन

५ चैत्र २०६८, आईतवार १८:११ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ५ चैत । व्यवस्थापिका संसदको विकास समितिले काठमाण्डू उपत्यकामा भएको सडक विस्तार कार्यलाई निरन्तरता दिन तथा सडक विस्तार गर्दा प्रचालित कानून अनुसार क्षतिपूर्ति दिन सरकारलाई निर्देशन दिएको छ । संसद सचिवालय सिंहदरबारमा आज बसेको बैठकले सडक विस्तारका लागि भत्काइएका संरचना पुर्ननिर्माणको कार्ययोजना अबिलम्ब बनाउनपनि सरकारलाइ भनेको छ । विकास समितिले देशका सबै शहरी र नगर क्षेत्रमा वस्ती विकासको संभावनालाइ हेरेर पुर्वाधार र गुरुयोजना निर्माण गर्न सरकारलाइ निर्देशन दिने निर्णय गरेको सभापति जितेन्द्र सोनले जानकारी दिनुभयो । बैठकमा भौतिक योजना तथा निर्माण मन्त्री हृदयश त्रिपाठीले राजधानीमा भइरहेको सडक विस्तारको काम जारी रहने र विस्तारमा समितिवाट सहयोगको अपेक्षा गरेको बताउनुभयो । उहाँले निजि सम्पत्ति भत्काउनु अगावै कानून सम्मत क्षतिपूर्ती दिने निर्णय भइसकेकोले क्षतिपूर्ती दिनेमा आशंका नगर्न आग्रह गर्नुभयो । सभासदहरुले पनि सरकारले सुरु गरेको सडक विस्तार अभियान सकारात्मक भएको बताउदै कानून अनुसार क्षतिपूर्ती दिनुपर्ने बताएका थिए । विकास समितिले मापदण्ड विपरित नक्सा पास गर्ने स्थानिय निकायका प्राविधिकलाई कसरी कार्वाही गर्नपनि निर्देशन दिएको छ । विकास समितिले काठमाण्डूलाई तराइसंग जोडने फाष्ट ट्रयाकको प्रगतिवारे स्थलगत अवलोकन गर्ने निर्णय गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य बढाएको छ । गएरातिदेखि लागू हुनेगरी पेट्रोल, डिजेल, मट्टितेल तथा हवाई इन्धनको

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर