दरबन्दी अनुसारका डाक्टर नहुंदा बिरामीको उपचारमा समस्या

१ आश्विन २०६९, सोमबार ०८:०२ मा प्रकाशित

भैरहवा, १ असोज । भीम अस्पताल भैरहवामा दरबन्दी अनुसारका डाक्टर नहुदा बिरामीको उपचारमा समस्या भएको छ । ४७ सैयाको जिल्ला अस्पताल भैरहवामा बालरोग र महिला रोग विशेषज्ञेको दरबन्दी भएपनि डाक्टर नहुदा सो समन्धी सेवा प्रभाबित भएको अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेन्टेन डा. मनोहर जोशीले बताए ।
‘पटक–पटक सरकारसंग माग गरेका छौं’, अस्पताल बिकास समितिका अध्यक्षलाई पनि लगेर गरेकाहो सुनुबाई नै भएका उनले भने । अस्पताल विकास मितिका अध्यक्ष वर्तमान सरकारका स्वास्थ्य तथा जनसंख्यामन्त्रीका पार्टीका नेता आनन्द प्रसाद गुप्ता हुन ।
सरकारले भैरहबास्थित भिमअस्पतालमा डाक्टरको दरबन्दी महिला तथा बाल रोग बिशेषज्ञलाई पठाए पनि उनि भैरहबानआई काठमाडौ काजमा बसेको अस्पतालले जनाएको छ । ६ जनाको दरबन्दी रहेको अस्पतालमा २ जनामात्र रहेका छन । ५ जनाको एकैपटक सरकारले सरुवा गरिदिएपछि यो अवस्था आएको मेसु डा. मनोहर जोशीले बताए ।
जिल्ला अस्पताल भैरहबामा दैनिक १ सयभन्दा बढी बिरामी आउने गरेको अस्पतालमा पुरुषभन्दा महिला बढीआउने गरेको अस्पतालले जनाएको छ । भारतको सिमादेखी भैरहबाका बिरामी आउने अस्पतालका मेडिकल रेकडर सर्बजीत बरईले बताए । अस्पतालमा महिला रोग बिशेषज्ञेको दरबन्दी पनि खाली रहेको छ गतबर्ष सरुबा भएकीबालरोग बिशेषज्ञ बिना प्रजापति मानन्धर काठमान्डौको कान्तिमा काजमिलाएका गएकि छन । त्योमात्र नभई अस्पतालमा ३ स्टापनर्स २ अनमि लगाएतको दरबन्दीपनि खाली रहेको अस्पतालका नासु गोबिन्द ज्ञाबलीले बताए । भीम अस्पताल भैरहवामा अर्को समस्या पनि रहेको छ अस्पतालमा सरकारी डाईबर छ तर गाडिछैन लेखाको अफिस छ लेखापाल छैन अस्पतालको प्रशासन र लेखाको काम नासुले नै गर्ने गरेको छन् तर चेकमा सहि गर्न भने कोलेनीकाका कर्मचारी आउने उनले बताए ।
– चन्द्रकान्त खनाल

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले केही दिनमै केपी ओली नेतृत्वको सरकार विस्थापित हुने दावी गरेको छ । माओवादी केन्द्र र जसपासँगको

काठमाडौं । सभामुख अग्नि सापकोटा विरुद्ध परेको मुद्दाको संवैधानिक इजलासमा सुनुवाइ हुने भएको छ । संवैधानिक इजलासमा प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर

काठमाडौं । सम्झौता अवधि सकिएको झण्डै नौ महिनापछि कन्सेप्ट डेभलोपमेन्ट प्रालिले काठमाडौँ प्लाजामा रहेका अधिकांश पसल हटाएको छ । गत

काठमाडौं । विवाद चर्किंदै गएपछि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) फुटको नजिक पुगेको छ । प्रधानमन्त्रीसमेत रहेका पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा