‘मितव्ययी’ प्रधानमन्त्रीले गरे फजुल खर्च

१ आश्विन २०६९, सोमबार ०७:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १ असोज । आफूलाई पारदर्शिता र सुशासनको हिमायती भन्न रुचाउने प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईले प्रचारका लागि राज्यको ढुकुटीबाट लाखौं रुपैयां खर्च गरिरहनुभएको छ । महिनाको अन्तिममा जनताको घरमा जाने नाममा प्रधानमन्त्रीले लाखौं रुपैयां सिध्याउनुभएको हो ।
सशस्त्र द्वन्द्वका समयमा राज्यबाट पिडित बनेका भनिएका जुम्ला तातोपानी रांकाका मानबहादुर सार्कीको घरमा बास बस्न जांदा मात्रै प्रधानमन्त्री डा. भट्टराईले कम्तीमा १५ लाख रुपैयां खर्च गर्नुभएको बुझिएको छ । प्रधानमन्त्रीको टोली सेनाको एमआई–३८ हेलिकप्टरबाट जुम्ला पुगेको थियो । सेनाले उक्त हलिकप्टरको घण्टाको तीन लाख रुपैयां भाडा लिने गरेको स्रोतको कथन छ । काठमाडौंबाट सुर्खेत हुंदै जुम्ला पुग्न हेलिकप्टरबाट कम्तीमा २ घण्टा लाग्छ ।
प्रधानमन्त्री बन्नेवित्तिकै मुस्ताङ गाडी चढेर चर्चामा आउनुभएका प्रधानमन्त्री भट्टराईले आफन्तहरुलाई विभिन्न लाभका पदमा नियुक्त गरेर अनियमितता गरेको आरोपसमेत विपक्षी दलका नेताहरुले लगाउंदै आएका छन् । जनताका घरमा जाने र तिनका कुरा सुन्ने नाममा यसरी लाखौं फजुल खर्च गरेर जनता र राज्यले के उपलब्धि पाउने हो भन्ने कुराको भने कुनै ग्यारेन्टी नभएको नागरिक समाजको आवाज छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल