भारतीय सहयोगमा बनकालीमा धर्मशाला, ६ महिनाभित्रै विद्युतीय शवदाह गृह

३१ भाद्र २०६९, आईतवार २०:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३१ भदौ । निकै वर्ष अघिदेखि चर्चामा रहेको विद्युतीय शवदाह गृहले आगामी ६ महिनामा मूर्तरुप पाउने दाबी गरिएको छ । पशुपति आर्यघाटमा ६ महिनाभित्र विद्युतीय शवदाह गृह निर्माण गर्ने दाबी गर्दै पशुपति विकास कोषले चालू आर्थिक वर्षमा मेसिन जडान सम्पन्न गरेर आगामी वर्षदेखि सञ्चालनमा ल्याउने जानकारी दिएको छ ।
कोषका सदस्य सचिव सुशील नाहाटाका अनुसार विद्युतीय शवदाह सञ्चालनमा आएपछि वन कटान केही मात्रामा रोकिन सक्छ । अहिले दैनिक सरदर ३५ जनाको शवदाह गर्न दिनमा पाँचवटा रूखको दाउरा आवश्यक पर्छ । विद्युतीय शवदाह सञ्चालनमा आए मासिक १ सय ५० रूख कटान रोकिने कोषको अनुमान छ ।
यस कार्यबाट वातावरणीय दुस्प्रभाव पनि नहुने जानकारी दिंदै नाहटाले हिउँदमा वाग्मती नदीको जलप्रवाह बढाउन गोठाटारस्थित कोषको जग्गामा वर्षादको पानी सञ्चय गर्न अध्ययन सुरु गरेको पनि बताए । भारतको आर्थिक सहयोगमा वनकालीमा यसै वर्षदेखि धर्मशाला निर्माण गर्ने र तेस्रो मुलुकका पर्यटकका लागि तिलगंगामा १५ महिनाभित्र सूचना केन्द्र खोल्ने पनि उनको कथन छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न

काठमाडौं । नेपाल पत्रकार महासङ्घको बुधबार भएको २६ औं महाधिवेशनबाट विपुल पोखरेल नेतृत्वको प्यानलले जित हासिल गरेको छ । महासङ्घ

काठमाडौं । पूर्व महाराज ज्ञानेन्द्र शाहले भारतका गृहमन्त्री अमित शाहसँग भेटघाट गरेका छन् । उनी दुई दिनअघि भारतको हरिद्वारमा जारी

डाका मुद्दाका फरार प्रतिवादी साविक परासन गाविस–७ का बलबहादुर सुनारलाई प्रहरीले सत्ताइस वर्षपछि शुक्रबार पक्राउ गरेको छ । कञ्चनपुर जिल्ला