‘तपस्वी’ बम्जनका निम्ति हलखोरियामा निषेधाज्ञा

३१ भाद्र २०६९, आईतवार ११:५६ मा प्रकाशित

निजगढ, ३१ भदौ । गैरकानूनी तरिकाले एक हजार हेक्टर क्षेत्रफलको राष्ट्रिय वन बर्षौंदेखि कब्जा गरेर बसेका कथित तपस्वी रामबहादुर बम्जनलाई बाराको हलखोरिया जंगलबाट निकालिने भएको छ । वन कब्जा गरेर बसेका तपस्वीलाई जंगलबाट हटाउन स्थानीय प्रहरी प्रशासन र वन कार्यालय कडाइका साथ प्रस्तुत भएपछि उनी ‘सिन्धुलीमा धार्मिक कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्ने’ भन्दै त्यहाँबाट करिब तीन महिनाअघि पलायन भएका थिए ।
बम्जन पुनः हलखोरिया फर्कन लागेको जानकारी पाएर शनिबारदेखि नै उनलाई जंगल छिर्न नदिन सुरक्षाकर्मी ‘हाइ एलर्ट’मा बसेका छन् । कुनै पनि हालतमा जंगलमा छिर्न नदिने प्रशासनिक निर्णयको आदेश पालना गर्न प्रहरीले राती पनि निगरानी गरेको छ भने सशस्त्र, नेपाल प्रहरी र वन रक्षक टोली ठूलो संख्यामा परिचालित भई निजगढ, पसाहा, रतनपुरी, तामागढीलगायत ठाउँमा उच्च सतर्कताका साथ रहेका बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सरकारले कूटनीतिक पत्र आदानप्रदान गर्दा परराष्ट्र मन्त्रालयबाट अनिवार्य गर्ने निर्णय गरेसँगै मन्त्रालयहरुले मातहतका निकायलाई त्यसबारे निर्देशन दिएका छन्

काठमाडौँ । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले एसपीपीमा सहभागी हुन नेपाली सेनाले लेखेको पत्र मर्यादा बाहिरको

काठमाडौं।प्रमुख प्रतिपक्षी दल एमाले अध्यक्ष केपी ओलीले सरकारले आगामी आर्थिक वर्षका लागि ल्याएको बजेट निश्चित घराना र व्यापारीलाई फाइदा पुर्‍याएर

काठमाडौं।प्रमुख प्रतिपक्षी दल एमाले अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले अमेरिकी स्टेट पार्टनरसीप प्रोग्राम (एसपीपी)मा नेपालको संलग्नताबारे सत्यतथ्य बाहिर ल्याउन आग्रह गरेका