‘तपस्वी’ बम्जनका निम्ति हलखोरियामा निषेधाज्ञा

३१ भाद्र २०६९, आईतवार ११:५६ मा प्रकाशित

निजगढ, ३१ भदौ । गैरकानूनी तरिकाले एक हजार हेक्टर क्षेत्रफलको राष्ट्रिय वन बर्षौंदेखि कब्जा गरेर बसेका कथित तपस्वी रामबहादुर बम्जनलाई बाराको हलखोरिया जंगलबाट निकालिने भएको छ । वन कब्जा गरेर बसेका तपस्वीलाई जंगलबाट हटाउन स्थानीय प्रहरी प्रशासन र वन कार्यालय कडाइका साथ प्रस्तुत भएपछि उनी ‘सिन्धुलीमा धार्मिक कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्ने’ भन्दै त्यहाँबाट करिब तीन महिनाअघि पलायन भएका थिए ।
बम्जन पुनः हलखोरिया फर्कन लागेको जानकारी पाएर शनिबारदेखि नै उनलाई जंगल छिर्न नदिन सुरक्षाकर्मी ‘हाइ एलर्ट’मा बसेका छन् । कुनै पनि हालतमा जंगलमा छिर्न नदिने प्रशासनिक निर्णयको आदेश पालना गर्न प्रहरीले राती पनि निगरानी गरेको छ भने सशस्त्र, नेपाल प्रहरी र वन रक्षक टोली ठूलो संख्यामा परिचालित भई निजगढ, पसाहा, रतनपुरी, तामागढीलगायत ठाउँमा उच्च सतर्कताका साथ रहेका बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले पार्टीको १४औं महाधिवेशन भदौ १६ बाट गर्ने भएको छ । यो निर्धारित मितिभन्दा ९ दिन ढिलो

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर ३ हजार ३८४ जना कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। पाँच पूर्वप्रधानमन्त्रीले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सर्वोच्च अदालतलाई पार्टीको बैठकबाट मात्र होइन, महान्यायाधिवक्तामार्फत धम्क्याएको बताएका छन् । उनीहरूले शनिवार

काठमाडौं । प्रधानमन्त्रीविरुद्ध प्रदेशसभा बैठकमा नै आपत्तिजनक अभिव्यक्ति दिएका नेपाली कांग्रेसका प्रदेश सांसद नरोत्तम वैद्यले आत्मालोचना गरेका छन् । प्रदेशसभाको