प्रधानमन्त्रीका लागि देउवाद्वारा सभापतिसंग अनुनय

३१ भाद्र २०६९, आईतवार ११:३४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३१ भदौ । प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले सरकार छोडे भने एक घण्टाभित्रै प्रधानमन्त्रीको उम्मेदवार तय गर्ने दाबी गरिए पनि नेपाली कांग्रेसभित्र प्रधानमन्त्रीको उम्मेदवारीलाई लिएर तिब्र बखेडा हुने अवस्था झन् झन् बढेको अनुभूति गरिएको छ । पार्टी सभापति सुशील कोइरालालाई लामो समयको अन्तरालमा भेट गरी कांग्रेसका वरिष्ठ नेता शेरबहादूर देउवाले ‘प्रधानमन्त्री बन्न आफूलाई सघाउन’ अनुरोध गरेबाट यस्तो आशंका बढाएको हो ।
कोइरालानिकट सुत्रका अनुसार कांग्रेस सभापति सुशील कोइराला र वरिष्ठ नेता शेरबहादुर देउवाबीच महाराजगन्जस्थित केन्द्रीय सदस्य सशांक कोइरालाको निवासमा एक घण्टा गोप्य भेटघाट भएको छ । भेटमा दुई नेताबीच राजनीतिक संकट निकासका उपायबारे छलफल भएको भनिए पनि मूलतः प्रधानमन्त्रीको उम्मेदवारीका विषयमा नै वार्ता केन्द्रित रहेको स्रोतले जनायो ।
त्यस अवसरमा देउवाले कोइरालासँग आफूलाई प्रधानमन्त्री बनाउन सहयोग मागेका र कोइरालालेचाहिं रामचन्द्र पौडेललाइृ कसरी मनाउन सकिएला भनी चिन्ता प्रकट गरेका स्रोतको दाबी छ । बताइएअनुसार कोइरालाले आफू प्रधानमन्त्री दाबी छाड्न तयार भए पनि लामो संघर्ष गरेका उपसभापति रामचन्द्र पौडेललाई कसरी मनाउने भन्नेबारे देउवासँग छलफल गरेका थिए। देउवाले त्यसको कुनै उपाय सभापतिलाई सुझाउनुको साटो प्रधानमन्त्रीको उम्मेदवार आफैलाई बनाइनुपर्ने भन्दै एकोहोरो ढिपी गरेका थिए । प्रधानमन्त्री बन्न नपाए आफूले कार्यबाहक सभापतिको पद पाउनु पर्ने तर त्यस अवस्थामा पनि रामचन्द्र पौडेल नभई कोइराला प्रधानमन्त्री बन्नुपर्ने शर्त देउवाले तेस्र्याएका थिए । यसरी देउवा र सभापति कोइरालाबीच भेटघाट हुने जानकारी पहिले नै रामचन्द्र पौडेललाई भएको तर उनले थाहा नपाएजस्तो गरिदिएको बुझिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सिरहाको लाहान नगरपालिका–२२ गड्डा चोकमा लुटेराको एक समुहले गोली प्रहार गरी एक जनाको हत्या गरेको छ । सुनचाँदी

बागलुङ नगरपालिका–३ गुठीमा रहेको एक फर्निचर उद्योगमा भीषण आगलागी भएको छ । विराट बोहराले सञ्चालन गरेको सिर्जना फर्निचरमा आगलागी हुँदा

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न