यातायात ब्यवसायलाई उधोगसरह मान्यता दिन माग

३० भाद्र २०६९, शनिबार २२:५० मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, ३० भदौ । यातायात ब्यवसायलाई उद्योगसरह मान्यता दिनुपर्ने माग यातायत ब्यवसायीहरुले माग गरेका छन् । सिद्धार्थ यातायात ब्यवसायी समिति रुपन्देहीको शनिवार भैरहवामा सम्पन्न २४औ वार्षिक साधारणसभाका सहभागी ब्यवसायीहरुले अर्बौं लगानी रहेको यातायात ब्यवसायलाई सरकारले वास्ता नगर्दा ब्यवसायमा अनेक चुनौती आइपरेको बताए ।
उद्योगका नाममा सरकारले सामान्य लगानीलाए पनि संरक्षण गर्ने नीति लिए पनि यातायात ब्यवसायीले भने महंगो बैक ब्याजदर तिर्नुपर्ने बाध्यता रहेको उनीहरुले बताए । ब्यवसायीले २० वर्षे पुराना गाडी बिस्थापन गर्न चाहे पनि सरकारले सो योजना ल्याउन ढिलाइ गर्दा स्तरिय सेवामा समस्या परेको बताउदै उनीहरुले पुराना गाडी बिस्थापन गर्दा भन्सार छुट अनिवार्य रुपमा गरिनुपर्नेमा जोड दिए ।
सो अवसरमा सिद्धार्थ यातायात ब्यवसायी समिति रुपन्देहीका अध्यक्ष दिपकराज शर्माले बारम्वार पेटोलियम पदार्थको मुल्य बढे पनि सरकारले बैज्ञानिक भाडादर लागु नगर्दा ब्यवसायी मर्कामा परेको बताए । उनले देश बिकासमा यातायात ब्यवसायीहरुको ठुलो योगदान रहेको बताउदै बन्द–हडताल, तोडफोडबाट ब्यवसायीले नोक्सान ब्यहोर्नु परेकोले सरकारले त्यसबाट हुने क्षतिको उचित ब्यवस्था गर्नुपर्नेमा जोड दिए । अर्का ब्यवसायी निधानचन्द्र श्रेष्ठले पर्यटन ब्यवसाय र यातायात ब्यवसाय बिचको प्रत्यक्ष सम्बन्ध रहेकाले लुम्बिनीको पर्यटन बिकासमा समितिको ठुलो योगदान रहने बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न

काठमाडौं । नेपाल पत्रकार महासङ्घको बुधबार भएको २६ औं महाधिवेशनबाट विपुल पोखरेल नेतृत्वको प्यानलले जित हासिल गरेको छ । महासङ्घ

काठमाडौं । पूर्व महाराज ज्ञानेन्द्र शाहले भारतका गृहमन्त्री अमित शाहसँग भेटघाट गरेका छन् । उनी दुई दिनअघि भारतको हरिद्वारमा जारी

डाका मुद्दाका फरार प्रतिवादी साविक परासन गाविस–७ का बलबहादुर सुनारलाई प्रहरीले सत्ताइस वर्षपछि शुक्रबार पक्राउ गरेको छ । कञ्चनपुर जिल्ला