कांग्रेस–एमालेले सरकारको राजीनामालाई नै पहिलो सर्त बनाउने

३० भाद्र २०६९, शनिबार २२:२२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३० भदौ । प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेस र एमालेले राष्ट्रिय सहमतिको सरकार निर्माण नभएसम्म संविधानका विवादित विषयका बारे सहमति खोज्ने प्रक्रिया नहुने स्पष्ट पारेका छन् । महाराजगञ्जस्थित नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाको निवासमा शनिबार सांझ बसेको बैठकले बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको सरकार सहमतिको बाधक भएको निश्कर्ष निकाल्दै सरकारको राजीनामालाई पहिलो सर्त बनाउने निर्णय उनीहरुले गरेका हुन् ।
बैठकपछि एमाले उपाध्यक्ष बामदेव गौतमले संविधानसभा ब्युंताएर संविधान जारी गर्ने या ताजा जनादेशमा जाने भन्नका लागि पनि सहमति आवश्यक पर्ने भएकोले पहिले राष्ट्रिय सहमतिको सरकार निर्माणमा जोड दिएको बताए । राष्ट्रिय सहमतिको सरकारले बाबुराम भट्टराईको सरकारलाई बिस्थापित गरेपछि मात्र सहमतिको पहल थालिने उनको भनाई थियो । एकीकृत माओवादीसंग आइतबार सोही मुद्दामा छलफल गरिने जानकारी गौतमले दिए ।
नेपाली कांग्रेसका वरिष्ठ नेता शेरबहादुर देउवाले दुबै विकल्पमा छलफल गर्न सकिने भए पनि विश्वासको वातावरण बनाउन पहिले राष्ट्रिय सहमतिको सरकार निकर्माण हुनुपर्नेमा जोड दिए । सरकारको नेतृत्वबारे यसअघि नै प्रमुख दलहरुबीत सकमति भईसकेकाले त्यसबारे विवाद नरहेको देउवाको भनाई थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १७३६ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ। मंगलबार स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकारलाई दिएको समर्थन यथावत् राखेको छ । माओवादी केन्द्र स्थायी कमिटीको मंगलबार बसेको बैठकले समर्थन

काठमाडौं । नेकपा एमालेका बरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालसहित संघका २७ र प्रदेशका ५ सांसदलाई पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले स्पष्टीकरण

काठमाडौं । काठमाडौंमा जारी त्रिकोणात्मक टी–२० सिरिज अन्तर्गत नेपाल नेदरल्यान्ड्ससँग ३ विकेटले पराजित भएको छ । नेपालले दिएको २ सय