प्रधानमन्त्रीलाई कालोझण्डा, माओवादी र कांग्रेस–एमाले कार्यकर्ताबीच झडप

३० भाद्र २०६९, शनिबार २२:१९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३० भदौ । प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले राजनीतिक संकट समाधानका लागि संविधानसभा पुनःस्थापना वा नयां निर्वाचनको विकल्पमा जान सकिने बताउनुभएको छ । संविधानसभाको विघटनपछि नयां निर्वाचनको पक्षमा उभिनुभएका प्रधानमन्त्रीले पहिलोपटक पुनःस्थापनाको विकल्पबारे सार्वजनिक धारणा राख्नुभएको हो । नेपालगञ्जमा शनिबार संचारकर्मीहरुसंग कुरा गर्दै उहांले दलहरुको सहमतिमा जटिलताको अन्त्य गर्नुपर्ने बताउनुभयो ।
अर्को एक प्रसंगमा उहांले मन्त्रीपरिषदबाट पठाइएका अध्यादेशहरु अत्यावश्यक भएकाले राष्ट्रपतिले स्वीकृत गर्ने विश्वास समेत व्यक्त गर्नुभयो । सत्य निरुपण तथा बेपत्तासम्बन्धी आयोग गठनका लागि सहमतिमै अध्यादेश ल्याएको दाबी गर्दै प्रधानमन्त्रीले विरोध गर्नुको औचित्य नभएको प्रधानमन्त्रीको तर्क थियो ।
यसैबीच दलित बस्तीमा बास बस्न जुम्ला पुगेका प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईको स्वागतका लागि पुगेका माओवादीका कार्यकर्ता र विरोधमा कालोझण्डा प्रदर्शन गर्न गएका एमाले–कांग्रेसका कार्यकर्ताहरुबीच शनिबार सांझ झडप भएको छ । प्रधानमन्त्री बिमानस्थलमा उत्रिएलगत्तै कांग्रेस–एमालेका कार्यकर्ताले कालोझण्डा प्रदर्शन गर्दा माओवादी कार्यकर्ताले ढुंगामुढा गरेपछि झडप भएको हो । झडपमा स्थानीय ६ जना सर्वसाधारण घाइते भएको प्रहरीले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल