देहरादूनमा पहिरोबाट सुतिरहेका २९ को मृत्यु

३० भाद्र २०६९, शनिबार १०:४४ मा प्रकाशित

एजेन्सी, काठमाडौं, ३० भदौ । मेघ गर्जनसहित परेको पानी र त्यसले ल्याएको पहिरोमा परी भारत देहरादूनमा ३३ जनाको मृत्यु भएको छ भने ३५ भन्दा धेरै हराइरहेका छन्। रुद्रप्रयाग जिल्लाको उक्हिमत क्षेत्रम पहिरो जाँदा सुतिरहेका २९ मानिस एकै चिहान भएका हुन्। ३५ वेपत्ता भएका र १५ को उपचार भइरहेको बताइएको छ। ४ जनाको भने चट्याङ पर्दा मृत्यु भएको थियो ।
२९ शव पाइएको छ र अहिलेसम्म ३५ जना हराइरहेका त्यहांका प्राकृतिक प्रकोप विभागका कार्यकारी निर्देशक पियुस रुतलेले भने। उनका अनुसार पहिरोले चुन्नी, मंगोली, किमाना, सनसरीलगायत गाउँमा धेरै प्रभाव परेको छ। घटनास्थलमा १ सय २० सेना परिचालित गरिएको छ। उद्दारका लागि एउटा हेलिकप्ट स्ट्यान्डबाइ राखिएको छ। पहिरोले विद्युत र संचार सेवा अवरुद्ध भएका छन्। राष्ट्रिय राजमार्गसमेत प्रभावित भएको छ। ऋषिकेश बद्रीनाथ र ऋषिकेश ( गंगोत्तरी हाइवेसमेत बन्द गरिएको छ। बाढी र पहिरोका कारण यी मार्ग बन्द गरिएका हुन्। उत्तराखण्ड सरकारले राहतका लागि तत्काल १० करोड रुपियाँ विनियोजन गरेको छ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

दक्षिण पश्चिम चीनको तिब्बत स्वायत्त क्षेत्रको उच्च उचाई भएका स्थानहरूबाट नाग्कु शहरमा कूल १७ हजार ५५५ व्यक्तिलाई टाढा सारिने तिब्बती

जापानको सरकारले टोकियो र यसको वरपर क्षेत्रका ३ करोड ७० लाख मानिसहरूलाई बिजुली थोरै प्रयोग गर्न आग्रह गरेको छ । तापमानसँगै

काठमाडौँ । जी-७ देशहरूको शिखर सम्मेलन जर्मनीमा हुँदैछ । सम्मेलनको पहिलो दिन, जुन २६ मा, ब्लकका सदस्य राष्ट्रका नेताहरूले युक्रेनमा

काठमाडौँ । अमेरिकाको मोजावे मरुभूमिमा अवस्थित एउटा सहर लस भेगास । एक समय थियो जब लस भेगास डाकुहरूको मनपर्ने ठाउँ

आजको प्रमुख समाचार