किन लम्बिंदैछ न्यायाधीश नियुक्ति प्रकरण

३० भाद्र २०६९, शनिबार ०९:२७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३० भदौ । डेढ वर्षदेखि लम्बिएको न्यायाधीश नियुक्तिको विषय अझै केही समय लम्बिने भएको छ । फागुन दोस्रो साता न्यायाधशि नियुक्तिको नयां मापदण्ड बनाउने भन्दै तयार भएको मस्यौदापछि फेरि मापदण्ड बनाउन निर्णय परिषदले गरेपछि नियुक्ति लम्बिने भएको हो । मस्यौदामाथि न्यायाधीश समाज र अधिकृत समाजले असन्तुष्टि देखाएपछि अब फेरि भोली आइतबार न्यायाधीश नियुक्तिका मापदण्डका विषयमा छलफल चलाइने भएको छ । यस्ता १–२ बैठक अझै चल्ने सम्वद्ध श्रोतको कथन छ ।

जिल्ला, पुनरावेदन र सर्वोच्च गरी तीनै तहको अदालतमा न्यायाधीश नियुक्तिको विषय डेढ वर्षदेखि सुरु भएर पनि अहिलेसम्म सिफारिसका लागि बैठक बस्न सकेको छैन । शुक्रबार बसेको परिषदको अनौपचारिक बैठकले मापदण्डमा केही छलफल र परिमार्जन गर्ने निर्णय गरेको थियो । यसअघि फागुनमा परिषदले न्यायाधीश नियुक्ति पारदर्शी बनाउने र विवादित हुन नदिने भन्दै नयां मापदण्ड तयार गरेको थियो । प्रधानन्यायाधीश अध्यक्ष रहने न्यायपरिषद बैठक चैतपछि औपचारिक रुपमा बस्न सकेको छैन । आखिर कसको कुन स्वार्थ सिद्धिका लागि न्यायाधीश नियुक्तिको विषयलाई यसरी लम्व्याइएको हो भन्ने बुझ्न नसकिएको सम्बन्धित क्षेत्रका व्यक्तिहरु नै चर्चा गर्न थालेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकारलाई दिएको समर्थन यथावत् राखेको छ । माओवादी केन्द्र स्थायी कमिटीको मंगलबार बसेको बैठकले समर्थन

काठमाडौं । नेकपा एमालेका बरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालसहित संघका २७ र प्रदेशका ५ सांसदलाई पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले स्पष्टीकरण

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले आसन्न १४औँ महाधिवेशनको सन्दर्भमा पार्टीको क्रियाशील सदस्यताको विवरण केन्द्रमा बुझाउने समयावधि पुनःथप गरेको छ । जिल्ला

काठमाडौं । हालै भारत भ्रमणबाट फर्किएका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाह दम्पतीलाई कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । आइतबार स्वादेश फर्किएका उनीहरुले