भब्यताका साथ नेजा नाइट सम्पन्न

२९ भाद्र २०६९, शुक्रबार १०:०६ मा प्रकाशित

किशोर पन्थी, अमेरिका । विश्वभरका नेपाली पत्रकारहरुको लागि आपतकालिन राहत कोष स्थापनार्थ अमेरिका र क्यानडामा रहेका नेपाली पत्रकारहरुको एकमात्र छाता संगठन नेपाल अमेरिका पत्रकार संघ (नेजा)को आयोजनामा न्युयोर्कमा भब्यताका साथ नेजा नाइट सम्पन्न भएको छ । नेजा नाइटसम्पन्न गर्न सहयोग गर्नुहुने सम्पूर्ण कलाकारहरु, समाजका विभिन्न क्षेत्रका व्यक्तित्वहरु र कार्यक्रममा उपस्थित सम्पूर्ण दर्शकबृन्दहरुप्रति आभार व्यक्त गर्दर्छौ । ऐतिहासिक रुपमा भब्यताका साथ सम्पन्न नेजा नाइटमा बरिष्ठ नेपाली कलाकारहरुका सांगितिक र मनोरञ्जनात्मक प्रस्तुतीहरुबाट न्युयोर्कका नेपालीहरुले प्रसस्त मनोरञ्जन प्राप्त गरेको हामीले विश्वास लिएका छौं ।

न्युयोर्कको अस्टोरियामा रहेको चियान फेडेरेशनमा सम्पन्न नेजा नाइटमा नेपालीहरुको उपस्थीति यति बाक्लो थियो कि हलमा बस्ने सिट नपाएर कतिपय दर्शकहरुले उभिएरै पनि सांगितिक सॉझको मजा लिएका थिए । अत्यन्तै अनुशासित र सौहाद्रपूर्ण वातावरणमा सम्पन्न कार्यक्रमको सुरुमा चर्चित गायिका नलिना चित्रकारले गित गाएकी थिइन् । नेपालकी चर्चित नृत्यांगना संचिता कोइरालाले ‘उडायो पछ्यौरी’ बोलेको गितमा नृत्य प्रस्तुत गरिन् भने कार्यक्रममा बरिष्ठ गायिका सपना श्रीले गित प्रस्तुत गरिन् । त्यस्तै धर्मविर लामाको नृत्य पनि कार्यक्रमको आकर्षण रहेको थियो । अर्का चर्चित गायक कर्णदासको प्रस्तुती धेरै दर्शकले पहिलोपल्ट लाइभ हेर्न पाए नेजा नाइटमा । वल्र्ड रेकर्ड ब्रेकर रोहित तिमिल्सिनाले पनि कार्यक्रममा आकर्षक नृत्य देखाए ।

हास्यकलाकार रतन सुवेदीको प्रस्तुती कार्यक्रममा अर्को आकर्षण थियो । वशन्त डान्स सेन्टरका कोरियोग्राफर विजय नकर्मीको कोरियोग्राफीमा नायक रमेश उप्रेती र सम्झना कार्कीले नृत्य प्रस्तुत गरेका थिए । चर्चित लोक गायक प्रेमराजा महतको गितमा दर्शकहरु निकै रमाएका थिए । त्यस्तै नेपालकी चर्चित कलाकार गौरी मल्लको नृत्य कार्यक्रमको अर्को आकर्षण थियो । कार्यक्रममा चर्चित गायक यम बरालले गित प्रस्तुत गरेका थिए । कार्यक्रमको अन्त्यमा चर्चित गायक फिरोज स्याङदेनले गित प्रस्तुत गरेका थिए । डिजे डान्समा पनि न्युयोर्कका नेपालीहरु दिल खोलेर नाचेका थिए । कार्यक्रममा अन्य नेपाली कलाकारहरुको पनि उपस्थीति रहेको थियो ।

कार्यक्रममा नेजाका महासचिव किशोर पन्थीले कार्यक्रममा उपस्थीत सबैलाई स्वागत गर्नुभएको थियो भने अध्यक्ष आङछिरिङ शेर्पाले कार्यक्रम सफल पार्न सहयोग गर्ने सबैलाई धन्यवाद दिनुभएको थियो । संयुक्त राष्ट्रसंघका लागि नेपाल मिसनका कार्यवाहक स्थायी प्रतिनिधी सेवा लम्सालको प्रमुख आतिथ्य र मिनिस्टर कन्सुलर अमृत राईको विशेष आतिथ्यमा सम्पन्न कार्यक्रममा न्युयोर्कका सामाजिक र राजनीतिक व्यक्तित्वहरुको पनि बाक्लो उपस्थीति रहेको थियो । कार्यक्रममा प्रस्तुती देखाउने कलाकारहरुलाई नेजा अध्यक्ष शेर्पाले खादा ओढाउनुभएको थियो भने प्रमुख अतिथी लम्सालले प्रमाणपत्र दिनुभयो । कार्यक्रमका संयोजक सूर्य थापाले कार्यक्रमको संचालन गर्नुभएको थियो । ५ घण्टासम्म चलेको कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथी सेवा लम्सालले पत्रकारको राहत कोषका लागि यस्ता कार्यक्रम हुनु सकारात्मक रहेको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद

लिसवोन । पोर्चुगलस्थित नेकपा एमालेको प्रवास संगठन प्रवासी नेपाली मञ्च पुनर्गठन भएको छ । ३५ सदस्यीय कार्य कार्यसमितिको अध्यक्षमा अध्यक्ष

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेल्जियम शाखाको अध्यक्षमा ओम शर्मा निर्विरोध निर्वाचित हुनुभएको छ । कार्यसमितिको उपाध्यक्षमा डिल्ली अम्माई, सचिवमा पेम्बा गेलु

दमास्कस । ओमानस्थित नेपाली राजदूतावासले हिजो शनिबार साहित्य र प्रकृतिसम्बन्धी एक वेबनारको आयोजना गरेको छ । काठमाडौँको सेरोफेरोका महत्वपूर्ण र