आजबाट रकम दिएर लडाकू बिदाई गरिने, मापदण्ड पूरा नगर्नेलाई अवकासमै फर्काइने

२९ भाद्र २०६९, शुक्रबार ०९:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २९ भदौ । अवकासमा जान चाहने माओवादी लडाकूहरुलाई आजबाट बिदाई गरिंदैछ । यसअघि समायोजन रोजेर अवकासमा फर्किएका भर्नाको मापदण्ड प्ररा गर्न नसक्ने लडाकूलाई अवकासवापतको एकमुस्ट रकम र बाटो खर्च दिएर बिदाई गर्न लागिएको हो । उनीहरुलाई पूर्वघोषित अनुरुप रकम दिएर सम्बन्धित शिविरबाट बिदाई गरिने विशेष समिति सचिवालयका सचिव मधुविलास पण्डितले जानकारी दिनुभयो । अर्थमन्त्रालयले हिजो बिहिबार ८१ करोड ९५ लाख उनान्नब्बे हजार रकम निकासा गरेपछि आजबाट रकम बांड्न लागिएको हो ।
यसैबीच समायोजन र अवकासमा जाने लडाकूको संख्या लगभग बराबर हुने भएको छ । यसअघि समायोजन रोजेका ३ हजार १ सय २३ लडाकूमध्ये अहिलेसम्म पदिक दर्जाका लगि १ हजार ५ सय साठी र अधिकृत दर्जाका लागि एक सयको हाराहारीमा लडाकूले फारम भरेका छन् । समायोजन रोज्ने लडाकूको संख्या करिब १ हजार ७ सय पुगे पनि मापदण्ड पूरा नगर्नेलाई अवकासमा फर्काइने सचिवालयले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा