सत्ता कब्जाको माओवादी नियत समयमै चिन्न नसक्दा मुलुक संकटमा : एमाले नेता पोखरेल

२८ भाद्र २०६९, बिहीबार २१:१४ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, २८ भदौ । दलहरुको क्रियाशीलता, सहमतीय सरकार निर्माण र संविधानका लागि राष्ट्रपतिले भूमिका खेल्नुपर्ने नेकपा एमालेका महासचिव इश्वर पोखरेलले बताएका छन् । प्रेस चौतारी नेपाल पाल्पाले बिहीबार गरेको पत्रकार भेटघाटमा बोल्दै नेता पोखरेलले राजनीतिक तथा संवैधानिक हिसाबमा नैतिकता गुमाएको सरकार परिवर्तन जरुरी रहेको र त्यसका लागि दलहरुको क्रियाशिलताका लागि राष्ट्रपति सक्रिय हुनुपर्ने बताएका हुन् । कामचलाउ सरकारले दीर्घकालिन काम गर्न नमिल्ने भएकोले संकट समाधानका विषयमा सरकार परिवर्तन एमालेको स्पष्ट धारणा भएको उनको भनाई थियो । ‘एकीकृत नेकपा माओवादीमा उग्रवामपन्थी सोंच र अतिवाद रहेको र सत्ता
कब्जाको रणनीतिलाई अरु दलहरुले चिन्न नसक्दा देशले राजनीतिक र संवैधानिक संकट भोगिरहेको छ । अढाई दर्जन बढी सम्झौतामा एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले हस्ताक्षर गरेका र त्यसमध्ये ९० प्रतिशत पुरा नभएकोले उ कि सकिनुपर्छ कि सप्रिनुपर्छ’, नेता पोखरेलले बताए ।

नेकपा एमाले पाल्पाको सातौं जिल्ला सम्मेलन उद्घाटनका लागि एमाले नेताहरु पोखरेल, छविलाल विश्वकर्मा, वैधनाथ चौधरी लगायत पाल्पा आएका हुन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले केही दिनमै केपी ओली नेतृत्वको सरकार विस्थापित हुने दावी गरेको छ । माओवादी केन्द्र र जसपासँगको

काठमाडौं । सभामुख अग्नि सापकोटा विरुद्ध परेको मुद्दाको संवैधानिक इजलासमा सुनुवाइ हुने भएको छ । संवैधानिक इजलासमा प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर

काठमाडौं । सम्झौता अवधि सकिएको झण्डै नौ महिनापछि कन्सेप्ट डेभलोपमेन्ट प्रालिले काठमाडौँ प्लाजामा रहेका अधिकांश पसल हटाएको छ । गत

काठमाडौं । विवाद चर्किंदै गएपछि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) फुटको नजिक पुगेको छ । प्रधानमन्त्रीसमेत रहेका पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा