चलचित्र निर्माण बिरोधमा प्रर्दशन

२८ भाद्र २०६९, बिहीबार १९:०४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ भदौ । इस्लामिक धर्मको उपेक्षा हुने गरी अमेरीकामा चलचित्र निर्माण भएको भन्दै इजिप्टमा लगायतका इस्लामिक देशमा पनि प्रर्दशन जारी रहेको छ । प्रर्दशनका क्रममा प्रहरी संग झडप हुदा यमनमा ३० भन्दा बढी प्रर्दशनकारी घाईते भएका छन् ।
इजिप्टमा रहेको अमेरीकी दुतावास अघि प्रर्दशनकारीहरु भेला भएर प्रहरी माथी ढुडा प्रहार गरेपछि प्रहरीले अश्रुग्यास प्रहार गरेको बताईएको छ । प्रर्दशनका क्रममा १० प्रहरी पनि घाईते भएको अन्र्तराष्ट्रिय संचारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । इनोसेन्स अफ मुस्लीम नामको चलचित्र निर्माण गरी पैगम्बर मोहम्मदको अपमान गरेको भन्दै अमेरीकाको व्यापक बिरोध भईरहेको छ । यु ट्युब मार्फत चलचित्रको प्रामो सार्वजनिक भएपछि यसले मुस्लीम समुदायमा आक्रोश बढाएको छ । कतिपय ठाउमा अमेरीकी झण्डा समेत जलाईएको छ । पर्दशनका क्रममा कतिपयलाई प्रहरीले पक्राउ पनि गरेको छ । यसैबीच यमनमा अमेरीकी दुतावास नजिक पर्दशन गरीरहेका पर्दश्ानकारी र प्रहरीबीच झडप भएको छ । झडपका क्रममा कैयन घाईते भएको समाचार बाहीर आएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नयाँ दिल्ली । भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह बन्दै गएको छ र संक्रमण तथा मृत्युदर तीव्र गतिमा बढिरहेको छ

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

म्यानमारमा सैनिक कु विरुद्धमा जारी प्रदर्शनका क्रममा थप ८० जनाको मृत्यु भएको छ । म्यानमारको बागो शहरमा भएको प्रदर्शनमा सो

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले बेलायती राजकुमार फिलिपको निधनप्रति दुःख व्यक्त गरेका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले सामाजिक सञ्जाल ट्वीटरमार्फत राजकुमार