सहमति अन्तिम चरणमा : महरा

२८ भाद्र २०६९, बिहीबार १७:४२ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, २८ भदौ । पुर्वउपप्रधानमन्त्री एवम् एकीकृत नेकपा माओवादीका संगठन विभाग प्रमुख कृष्णबहादुर महराले दलहरुबीचको राष्ट्रिय सहमति अन्तिम चरणमा पुगेको दाबी गरेका छन् । क्रान्तिकारी पत्रकार संघ कपिलवस्तुको चौथो जिल्ला अधिवेशनको उदघाटन गर्न कपिलवस्तु सदरमुकाम तौलिहवा आएका नेता महराले सो विचार व्यक्त गरेका हुन् ।
राज्य पुनःसंरचनाका विवादित विषयमा तत्कालका लागि सहमति गरि अन्य सहमतिमा पुग्न नसकेका बिषय निर्वाचन पछि समाधान गर्ने समझदारी गरि केहि दिनका लागी संबिधानसभा ब्युंताएरै भए पनि संविधान बनाउन सकिने उहांको भनाई थियो । अहिले राजनैतिक दल राष्ट्रिय सहमति निर्माणमा एक भएको जनाउंदै नेता महराले संविधान घोषणा नगरी संसदिय निर्वाचन असम्भव रहेको बताए ।
कार्यक्रममा नेता महराले क्रान्तिकारी पत्रकार संघका सचिव मनिष कार्कीलाई दश हजार राशीको स्व. सिपी शर्मा स्मृति पत्रकारिता पुरस्कार २०६९ प्रदान गरेका थिए । जिल्ला संयोजक वसन्त गिरीको अध्यक्षता र डिलाराम भुसालको संचालनमा भएको कार्यक्रममा क्रान्तिकारी पत्रकार महासंघका केन्द्रिय संयोजक गोविन्द आचार्य, एमाओवादीका जिल्ला ईन्चार्ज रामलौटन तिवारी, यानेन्द्र जिसीलगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस