कुबेरिसंह राना प्रहरी महानिरिक्षक

२८ भाद्र २०६९, बिहीबार १७:०१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ भदौ । सरकारले नेपाल प्रहरीको महानिरिक्षकमा अतिरिक्त महानिरिक्षक कुबेरिसंह रानालाई बढुवा गरेको छ । प्रहरी महानिरिक्षकका लागि प्रतिस्पर्धामा रहेका ३ जना मध्ये मर्यादाक्रममा राना एक नम्बरमा हुनुहुनथ्यो ।
रविन्द्रप्रताप शाह ३० बर्षे कार्यकाल पुरा गरि अनिवार्य अवकाश भएपछि राना नेपाल प्रहरीका  २३ आँै महानिरीक्षक नियुक्त हुनुभएको हो । प्रधानमन्त्री र गृहमन्त्रीबीचको विवादका कारण  एक महिनादेखि प्रहरी महानिरीक्षक नियुक्तीको बिषय अन्यौलमा रहेको थियो । तर विहिवार जस्तोसुकै अवस्थामा पनि प्रहरी महानिरिक्षक नियुक्त गर्नुपर्ने भएकाले गृहमन्त्रालयको प्रस्तावमा मन्त्रीपरिषदको बैठकले रानालाई बढुवा गरी प्रहरी प्रमुखको जिम्मेवारी दिएको हो ।  सरकारका प्रवक्ता तथा साचारमन्त्री राजकिशोर यादवले सत्तारुढ दलहरुको सहमतिमा नै रानालाई बढेवा गरिएको जानकारी दिनुभयो ।
यसअधि प्रधानमन्त्री रानाको पक्षमा देखिनुभएको थियो भने बिभागिय मन्त्री बिजय गच्छदार तेस्रो मर्यादामा रहेका भीष्म प्रसाईको पक्षमा देखिनुभएको थियो । भूमि सुधार तथा व्यवस्था मन्त्री चन्द्रदेव जोशीले पनि रानालाई बढुवा गर्ने निर्णय सर्वसम्मतिले भएको बताउनुभयो । मन्त्रीपरिषदको बैठक अगाडि एकीकृत नेकपा माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र गृहमन्त्री विजयकुमार गच्छदारबीच प्रधानमन्त्री कार्यालयमा नै वार्ता भएको थियो । वार्तापछि गृहमन्त्री गच्छदार गृहमन्त्रालय पुगेर रानालाई महानिरिक्षकमा बढुवा गर्ने प्रस्ताव लिएर मन्त्रीपरिषद बैठक सहभागि हुनुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले राष्ट्रिय सभाका सदस्य चन्द्रबहादुर खड्कालाई पनि हटाएको छ । खड्काले दल त्याग गरेको सूचना माओवादी

काठमाडौ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधव नेपाल पक्षकालाई हटाएर स्थायी समिति गठन गरेका छन्

काठमाडौं । कर्णालीका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीलाई विश्वासको मत दिएका एमाले सांसद कारबाहीमा परेका छन् । नेकपा एमाले महाधिवशेन आयोजक कमिटीको

नेपाली कांग्रेस काभ्रेपलाञ्चोकले २० हजार क्रियाशील सदस्यता बनाएको छ । यसका लागि पुराना सदस्यता नवीकरणसँगै नयाँ सदस्यता प्रदानसमेत गरी दोब्बर