सहमतिको राजनीतिको संभावना अन्त्य : नेपाल

२८ भाद्र २०६९, बिहीबार १६:१७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ भदौ । नेकपा एमालेका पोलिटव्यूरो सदस्य प्रदिप नेपालले राजनीतिक दलहरुका वीचमा सहमतिको राजनीतिको संभावना अन्त्य भएको बताउनुभएको छ ।
प्रेस चौतारी नुवाकोटद्वारा आज विदुरमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा एमाले नेता नेपालले एकीकृत माओवादीले आफ्नो हठ नछोड्ने तर बैठकमा मात्र सहमति र सहकार्यको कुरा गर्ने भएकाले दलहरुको बैठक औपचारिकता मात्र सिमित बताउनुभयो । दलहरुवीच सहमति हुन नसकेमा समस्या समाधानको लागि सर्वाेच्च अदालतका पूर्व न्यायाधिशको नेतृत्वमा नयाँ सरकार बन्नुपर्ने उहाँले बताउनुभयो । न्यायधिशको नेतृत्वमा बन्ने सरकार चुनावी सरकार मात्र हुने नेता नेपालले बताउनुभयो ।
नेता नेपालले सबैलाई सहमतिमा ल्याउन देशमा बैकल्पिक सरकारको आवश्यकता रहेको दावी गर्नुभयो । उहाँले दलहरुवीचको सहमति र सहकार्यलाई एमालेले निरन्तरता दिन नछाड्ने बताउँदै दलहरुबीच वार्ता सहमति र नयाँ निर्वाचनको बहस एकैपटक थालिनुपर्ने बताउनुभयो ।
नेकपा एमालेभित्र जनजाति नेताहरुको विवादको सम्वन्धमा नेता नेपालले भाग नपुगेर केही महत्वकांक्षी व्यक्तिहरु सलबलाउँदैमा पार्टीलाई कुनै नोक्सान नहुने बताउनुभयो । जनजाति भएकै कारण पार्टीले दिएको पद सम्मान र हैसियतलाई विसर्िएकाले पार्टीभित्र केही तत्व सलवलाएको उहाँले बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको

काठमाडौँ । बझाङकी हेवन उपाध्याय ‘खामोशी विथ लाइफ’को अन्तर्राष्ट्रिय विजेता बनेकी छिन् । बहिरा व्यक्तिहरूको सीप, क्षमता र कौशलता प्रदर्शन

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।