पोखरामा पनि अवैध कल वाइपास धन्दा, एक समूह पक्राउ

२८ भाद्र २०६९, बिहीबार १४:२९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ भदौ । अवैध भिओआपी संचालन गर्ने गिरोह पोखरामा सक्रिय रहेको सूचनाका आधारमा केही समयदेखि अनुसन्धानमा रहेको नेपाल प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरोले त्यस्ताने अवैध कार्यमा संलग्न एक समूहलाई पोखराबाट पक्राउ गरेको छ । अपरेसन भ्वाइस फक्स नाम दिएर अनुसन्धानमा जुटेको प्रहरी टोलीले मा खटिएको प्रहरी टोलीले बुधबार पोखरा उप–महानगरपालिका वडा नं. ९ संगम मार्गमा बलबहादुर कुंवरको घरमा छापा मारी सो घरमा डेरा लिई बस्ने २ जनालाई पक्राउ गरेको हो । अवैध भिओआइपी संचालन गर्नेमा गोरखा बुङकोट–७ का २२ वÈिर्य तीर्थराज ढकाल र कास्की सिरु–४ का २० वर्Èे विनोद सिंह रहेको प्रहरीले जनाएको छ ।
उनीहरुको डेराबाट भिओआइपी संचालनको लागि प्रयोग गरेको सिमकार्ड, जिओइपी ८ पोर्ट भएको डिभाइस, ल्यापटप, ब्लुटुथ, इन्भर्टर, राउटर र रिचार्ज कार्डहरु लगायतका उपकरण्ँहरु बरामद गरिएको छ भने भिओआइपीमा प्रयोग गर्नको लागि सिमकार्ड र रिचार्जकार्ड दिंदै आएका पर्वत तिलहार–९ का २५ वर्षिय केशव गौतमलाई पनि प्रहरीले पक्राउ गरेको छ ।
पछिल्लो ससमय अवैध भिओआइपी संचालन गर्नेहरुले जिओआइपी प्रविधिको प्रयोग गरी कल बाईपास गर्ने गरेको बढेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

वालिङ । स्याङ्जामा एक वर्षको अवधिमा चार सय ६१ सम्बन्ध विच्छेदका मुद्दा दर्ता भएका छन् । स्याङ्जा जिल्ला अदालतमा आर्थिक

म्याग्दी । म्याग्दी र यस वरपरका क्षेत्रमा नौमती बाजा बजाएर असारे भाकामा बाउसे र रोपाहारले दोहोरी गाउँदै धान रोपाइँ गर्ने

काठमाडौँ । देशभर मनसुनी वायुको प्रभाव छ । जसका कारण देशभर हल्कादेखि भारी बर्षाको सम्भावना रहेको मौसमविदले बताएका छन् जल तथा

तुलसीपुर । कक्षामा वरिपरि नातिनातिना उमेरका सहपाठी छन् । उनीहरुकै बीचमा पाका व्यक्ति पनि ध्यान दिएर पढिरहेका हुन्छन् । कपाल