सुनौलीमा किनमेल गर्ने नेपालीको भीड बढ्यो

२८ भाद्र २०६९, बिहीबार ०९:५६ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, २८ भदौ । चाडपर्ब नजिकीदै जांदा नेपाली बजारमाभन्दा भारतीयय बजार सुनौलीमा किनमेल गर्ने नेपालीहरुको भीड बढेकोको छ । भैरहबा भन्सारदेखि सुनौली बजारसम्म दैनिक नेपाली ग्राहकको भीड लाग्ने गर्दछ ।

नेपालीहरुलाई असारको १५ लागे जस्तै आजभोलि भारतको सुनौली बजारमा भारतीय ब्यापारीलाई चटारो परेको छ । लुम्बिनी अञ्चलका बिभिन्न जिल्ला लगायत बिभिन्न ठाउबाट किनमेल गर्न भारतीय सीमाक्षेत्र सुनौलीमा जाने गर्दछन् ।
सुनौलीमा पाउने समान बुटबल भैरहबाका बजारमा पनि पाइन्छन् तर यहांको महंगो हुन्छ, सुनौली गएपछि सस्तो पाइन्छ भन्ने मान्यताका साथ बजार गर्न सुनौली जाने गर्दछन । बुटबलमा किन्ने साडी र सुनौलीमा किन्ने साडीमा धेरैको फरक पर्ने भएकाले सुनौली आएकी हुं भन्छिन् नवलपरासीबाट सुनौली बजार गर्न आएका सरिता भुसाल । नेपालीहरु भारतमा किनमेल गर्न जांदा त्यसको असर बुटबल भैरहबामा पर्ने गर्दछ । सिदार्थ उद्योग बाणिज्यसंघका महासचिब कुलप्रसाल न्यौपाने भन्छन्, भन्सार प्रसाशनले सिमानामा कडाई नगर्दा बुटबल र भैरहबाका ब्यापारीलाई असर परेको छ । गत बर्ष सुनौलिबाट समान लिएर आउला १ सयको समानको पनि भन्सार तिर्नुपर्ने कारण किनमेल गर्न कम जाने गरेको भए पनि अहिले त्यो ब्यबस्था नभएको उनले बताए । सरकारको स्पस्ट नीतिको अभाब र उपभोक्तताको चेतनाको कमीका कारण नेपालमा गुणस्तरीय समान पाउंदापाउंदै सीमा क्षेत्र सुनौलीमा धाउनु आवश्यक नरहेको रुपन्देही उद्योग संघका महासचिव गणेश अधिकारी बताउंछन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैंकले आज (मंगलबार) का लागि विदेशी मुद्राको विनिमय दर निर्धारण गरेको छ । जस अनुसार भारतीय

काठमाडौं । देशको परिचय कृषि प्रधान । खेतीपाती गर्ने जमिन बाँझो । खेती गर्ने युवा जति खाडीमा । तिनै युवाले

काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैङ्कले रु १५ अर्ब बराबरको विकास ऋणपत्र बिक्री गर्ने भएको छ । बैङ्कले आज सूचना प्रकाशित

काठमाडौं।कृषिप्रधान देश नेपालले चालु आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को पहिलो ११ महिनामा विभिन्न देशबाट ३४ अर्ब १५ करोड ४० लाख १९

आजको प्रमुख समाचार