प्रधानमन्त्रीलाई दुई करोड दिन बिद्यार्थीहरुको चन्दा अभियान सुरु

५ चैत्र २०६८, आईतवार १०:२३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ५ चैत । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड र प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराईलाई दुई करोड रुपैया सहयोगर्न आज बिभिन्न बिद्यार्थी संगठनहरुले ब्यांगात्मक चन्दा संकलन अभियानलाई तीब्रता दिएका छन । अध्यक्ष प्रचण्ड पुत्र प्रकाश दाहाल सहितको टोलीलाई सरकारले लुम्बीनि देखि सगरमाथा सम्मको शान्ती पदयात्रा गर्न २ करोड दिएको बिरोधमा बिद्यार्थी संगठनहरुले चन्दासंकलन अभियान सुरु गरेको बिद्यार्थी नेताहरुले बताएका छन । नेपाल बिद्यार्थी संघका जीवलाल खरेलले बिहान आठ बजे देखि देश भरका क्याम्पसहरुमा चन्दा संकलन सुरु भएको जानकारी दिनुभयो ।
बिहान आठ बजेदेखि क्याम्पसहरुमा र दिउसो त्रिभुवन बिश्व बिध्यालयमा चन्दा संकलन गर्ने कार्यक्रम बिद्यार्थीहरुले राखेका छन । एमाले अखिलका अध्यक्ष माधव ढुंगेललले आफु गरिव जनताको पक्षमा भएको बताउने प्रधानमन्त्रीले जनता कै पसीना बाट उठेको कर दुरुप्रयोग गरेकाले प्रधानमन्त्री र प्रकाशका पिता प्रचण्डलाई चन्दा उठाएर रकम सहयोग गर्न ब्यांगात्मक चन्दा अभियान सुरु गरिएको जानकारी दिनुभयो भयो । आज दिन भर देश भरीबाट उठेको चन्दा प्रधानमन्त्री कार्यलय र प्रचण्ड निवास लाजीम्पार्टमा लगेर बुझाउने कार्यक्रम रहेको विद्यार्थी नेताहरुले जानकारी दिएका छन ।
हिजो विद्यार्थी नेताहरुले राजधानीमा बिरोध जुलुस निकाल्दै प्रधानमन्त्रीको पुत्ला जलाउदै बिरोध प्रर्दशन गरेका थिए । बिद्यार्थीहरुले सरकारले प्रचण्डका छोरा प्रकास दाहाललाई दुई करोड दिने निर्णय २४ घण्टा भित्र फिर्ता नलिए सरकार विरूद्ध शसक्त संघर्ष चर्काउने चेतावनी पनि दिएका छन ।
रकम दिएको बिरोधमा हिजो देशका मुख्य मुख्य शहरमा पनि विद्यर्थी तथा युवाहरुले चक्का जाम देखी पुत्ला दहन सम्मका विरोधका कार्यक्रम गरेका छन । बाँकेको  कोहलपुरमा विभिन्न विद्यार्थी संगठनहरुले  प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम  भट्टराईको फोटो जलाएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

निर्वाचन आयोगले मंसिर २ गते संघीय तथा प्रदेश प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्न सरकारलाई सुझाव दिने भएको छ । आयोग स्रोतकाअनुसार बुधबार

काठमाडौँ ।सरकारले प्रतिनिधिसभामा रहेको नागरिकता विधेयक फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । मन्त्रिपरिषद्को मंगलबार बसेको बेठकले नागरिकता विधेयक फिर्ता लिने

काठमाडौं। नेपाली कांग्रेसबाट सरकारमा प्रतिनिधित्व गर्ने मन्त्रीहरुले अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माको राजीनामा मागेका छन्। मंगलबार दिउँसो प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्‌को कार्यालयमा बसेको

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसका प्रवक्ता प्रकाशशरण महतले अर्थमन्त्री प्रकरण प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले पनि नजिकबाट निगरानी गरिरहेको बताएका छन् । मंगलबार

आजको प्रमुख समाचार