आइजीपी नियुक्तिले सरकारको आयुमै असर गर्ने

२८ भाद्र २०६९, बिहीबार ०९:३५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ भदौ । प्रहरी महानिरीक्षकका लागि अतिरिक्त महानिरीक्षक रानाका पक्षमा गृहबाटै प्रस्ताव ल्याउनका लागि प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले दिएको बुधबारसम्मको म्याद उपप्रधान तथा गृहमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले बेवास्ता गरेपछि बिहीबारको मन्त्रिपरिषद् बैठकबाट कुवेरसिं रानालाई प्रहरी महानिरीक्षकमा नियुक्त गर्ने ठाडो प्रस्तव प्रधानमन्त्रीका तर्फबाट ल्याएने सम्भावना बढेको बालुवाटार सुत्रले जनाएको छ । सरकारले बिहीबार दिनभरमा नयाँ आईजीपी नियुक्ति गर्नैपर्ने बाध्यता रहेकोले यस्तो अवस्था आइपरेको स्रोतको कथन छ ।शुक्रबारदेखि वर्तमान आईजीपी रवीन्द्रप्रताप शाह अनिवार्य अवकाशमा जाँदै छन् ।
गच्छदारले आईजीपीमा दोस्रो र तेस्रो वरीयताका एआईजीद्वय नवराज ढकाल वा भीष्म प्रसाईंमध्येबाट नियुक्त गर्न सोमबारदेखि लगातार गठबन्धनमा संलग्न मधेसी दलहरूको समर्थन लिन खोजिरहेका बताइन्छ भने तमलोपालगायतको समर्थन नभएपछि भने गच्छदार निराश बन्न पुगेका छन् ।
आईजीपी नियुक्ति विवादले सरकार गठबन्धन नै द्वन्द्वमा फसेको छ । गच्छदारले आफ्नो रोजाइको आईजीपी नभएमा गठबन्धन छाड्नेसम्मको चेतावनी दिँदै मधेसी दलहरूसँग लबिङमा लागेका थिए । यता सत्तारूढ सबैभन्दा ठूलो दल एनेकपा माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाललेसमेत पहिलो वरीयता र व्यावसायिक छविका रानालाई नै आईजीपी बनाउन प्रधानमन्त्रीलाई समर्थन गर्ने भन्दै आएबाट गच्छदार थप असन्तुष्ट र निरास बनेको उनका निकटवर्तीहरुको भनाई रहेको छ ।
आइजीपी नियुक्तिको विषय सरकारको स्वाभाविक प्रक्रियाको विषय भए पनि यस विषयलाई जसरी उछालियो, यसबाट वर्तमान सरकारको आयुमाथि नै असर पार्ने सम्भावना भने ह्वात्तै बढाएको विश्लेषकहरुले टिप्पणी गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं ।एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको निवेदनमा सुनुवाइ गर्दै सर्वोच्च अदालतले माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपा एकीकृत समाजवादी दल दर्तासँग सम्बन्धित

काठमाडौं । नेपाल विद्युत प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक कुलमान घिसिङको नियुक्तिविरुद्ध परेको रिटमा सर्वोच्च अदालतले अन्तरिम आदेश दिन अस्वीकार गरेको छ

काठमाडौं।नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले जथाभावी पदक बाँडेको भन्दै आक्रोश पोखेका छन् । श्वेतशार्दूल (मदन भण्डारी) पुस्तक विमोचन कार्यक्रमलाई

काठमाडौँ ।प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेकपा एमालेले सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटाको राजीनामा माग गरेको छ । आजको राष्ट्रियसभाको दोस्रो बैठकमा बोल्दै एमालेका

आजको प्रमुख समाचार