बाधा अड्काउ फुकाउने अध्यादेश जारी गर्न प्रधानमन्त्रीको सिफारिस

२७ भाद्र २०६९, बुधबार १८:५५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ भदौ । प्रधानमन्त्री डा.बाबुराम भट्टराईले संसदीय सुनुवाई विना नै संवैधानिक निकाय र राजदूत नियुक्तीका लागि अन्तरिम संविधान बमोजिम बाधा अड्काउ फुकाउने आदेश जारी गर्न राष्ट्रपति डा। रामवरण यादव समक्ष सिफारिस गर्नुभएको छ ।
प्रधानमन्त्री भट्टराईले बुधबार अपरान्ह राष्ट्रपति भवन शितल निवास पुगेर बाधा अड्काउ फुकाउने आदेश जारी गर्न सिफारिस गर्नु भएको हो । केहि दिन अघिको मन्त्रीपरिषद बैठकले बाधा अड्काउ फुकाउने सम्बन्धी अध्यादेश राष्ट्रपति समक्ष सिफारिस गर्ने निर्णय गरेको थियो । राष्ट्रपति कार्यालयका अनुसार प्रधानमन्त्री भट्टराईले संवैधानिक निकायमा नियुक्ती र राजदुत नियुक्ती सम्बन्धी अध्यादेश जारी गर्न सिफरिस गरेको जनाएको छ । अन्तरिम संविधानमा संवैधानिक निकाय र राजदुतको नियुक्तीका लागि संसदीय सुनुवाई गर्नुपर्ने बैधानिक ब्यावस्था रहेको छ । प्रधानमन्त्री भट्टराईले अध्यादेश जारी गर्न सिफारिस गरेका सम्बन्धमा अध्यायन गर्ने जनाकारी गराउनुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो चौबीस घण्टामा थप ३ हजार ३८३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार १०

काठमाडौं । सरकारले नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको कार्याकारी निर्देशकमा कुलमान घिसिङलाई फेरि ल्याउने तयारी गरेको छ । पछिल्लो समय विद्युत आपुर्तिमा

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले विभिन्न ४१ वटा राजनीतिक दलको दर्ता खारेज गरेको छ । आयोगले खारेज भएका प्रत्येक राजनीतिक दललाई

रुपन्देही । लुम्बिनी प्रदेशमा विपक्षी गठबन्धनले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलविरुद्ध अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गरेको छ । विपक्षी नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र,