साल्ट ट्रेडिङको स्वर्णजयन्ती, अनियमितताले छवीमा नै प्रश्नचिन्ह

२७ भाद्र २०६९, बुधबार १५:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ भदौ । साल्ट ट्रेडिङ लिमिटडले बुधवार स्वर्ण जयन्ती मनाएको छ । तर ५० आँै वार्षिक उत्सव मनाइ रहँदा लिमिटेड भित्रका अनियमीतताले समग्र संस्थानको छविमा नै प्रश्न उठाएको छ । साल्ट्रेडिङ लिमिटेले बुधबार  एक भव्य समारोहका बिच स्वर्ण जयन्ती मनायो । स्वर्ण जयन्तीकै अबशरमा विभिन्न किशिमका कार्यक्रम  गरियो भने स ५०औँ वार्षिक उत्सव तथा स्वर्ण जयन्तीको विभिन्न नामका पुरस्कार पनि प्रदान गरियो । तर स्वर्ण जयन्तीको अबशरमा जुन किशिमको उत्साहा हुनु पर्ने हो त्यो उत्साहा चाहि देखिएन । किनकी पछिलो समयमा साल्ट्रेडिङका रामका काम भन्दा पनि साल्टे्रडि भित्रका अनियमिततमा तथा नराम्रो काम आम उपभोक्ता सामु छर्लङ्ग भएको छ । पछिल्लो सयमा व्यापारीहरुको  मिलोमतोमा झण्डै १ अर्ब बराबरको  घटोला भएको सुचना सार्वजनकि भए पछि बुधबार साल्टे्रडिङलाई शुभकामना दिने व्यक्तिहरुपनि  यसैमा  केन्द्रित भए र  उमेरमा जेठो हुन भन्दा पनि काममा जेठो हुनको लागि समेत आग्रह गरे ।
बुधबार भएको कार्यक्रममा माचबाटनै साल्टे्रेडिङका कर्मचारीले समेत चिनीमा भएको अनियमतितकाको बारेमा छानविन र कारबाहि हुनु पर्ने माग राखे ।
तर साल्टट्रेडिङका पदादीकारीहरुले भने अहिले यसले गरेका राम्रो कामकै बारेमा विरेाध भईरहेकेा बताईरहेका थिए ।  आर्थिक वर्ष २०६८÷०६९ मा ४ अर्ब ६१ करोड ७४ लाख रुपैयाको कारोवार गरेकामा करिव ६ करोड बाराबरकॊ मुनाफा गरेको त्यस भन्दा अरु केहि पनि फाईदा नलिएको र कतै पनि अनियमितता नगरेको साल्ट्रेडिङ्को स्पोष्टाक्ति थियो ।
तर साल्टट्रेडिङ लिमिटेडद्धारा व्यापारीसँगको मिलेमतोमा चिनिको कारोबारमा एक अर्ब रुपैंया घोटाला गरेको भन्दै उपभोक्ता हित संरक्षण माचले कारबाहीको माग गरेको छ । माचले क्रय मूल्य र विकि्रमूल्यका बारेमा आम जनतलाइृ्र जानकारी दिन नमान्नुको  कारण पनि लिमिटलेले अनियमीततका गरेको प्रष्ट भएको बताउदै कालो बाजारी एन अनुशार साल्टट्रेडिङ्लाई कारबाहि गर्नु पर्ने माग समेत माचको रहेकेा छ ।
नेपाल सरकारको जम्मा २२ प्रतिशत शेयर र अरु ७८ प्रतिशत शेयर आम सर्बसाधरणको रहेको यस साल्टेृ्रडि्रङ लिमिटेडमा यस किशिमको सुचानाहरु आउन थाले पछि यसका काम काराबाहि प्रति आम जनताका कसरी विश्वास गर्न सक्छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ – साताको पहिलो र दोस्रो दिन उच्च अंकले घटेको शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक मंगलबार पनि घटेको छ ।

काठमाडौं । आज सेप्टेम्बर २७ अर्थात् ४२ औँ विश्व पर्यटन दिवस नेपालमा पनि विविध कार्यक्रमको आयोजना गरी मनाइँदैछ । कोभिड–१९

काठमाडौं । यो साता पहिलो कारोबार दिन संविधान दिवसका कारण सार्वजनिक विदा परेकाले चार ओटा कारोबार दिनमात्र शेयर कारोबार भएको

काठमाडौं ।दसैँका लागि नेपाली व्यवसायीले झिकाएका सामान बोकेका कन्टेनरका लस्कर सीमापारि चिनियाँ नाकामा रोकिएका छन् । सिमानामा एक हजारभन्दा बढी