तत्काल सहमति हुन्न : खनाल

२७ भाद्र २०६९, बुधबार १४:३४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ भदौ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष झलनाथ खनालले एकीकृत माओवादी गम्भिरता नदेखाएकाले तत्काल दलहरु विच राजनीतिक सहमति हुने सम्भावना नरहेको बताउनुभएको छ ।
प्रेस चौतारी नेपालले आज दाङको घोराहीमा गरेको पत्रकार सम्मेलनमा उहाँले एकीकृत माओवादीमा सत्ता केन्द्रीत सोच हावी भएकाले सहमतिका लागि बिपक्षी दलहरुले गरेको प्रयास अनिश्चित बनेको बताउनुभयो । उहाँले आफुहरु भदौ महिना भित्र राजनीतिक संकट समाधानका लागि लागेपनि एकीकृत माअेावादीले अहिले वार्ता समेत गर्न नचाहेको आरोप लगाउनुभयो । अध्यक्ष खनालले अहिले एकीकृत माओवादी वार्ताबाट भाग्न थालेकाले राजनीति सहमति हुनेमा अन्यौलता देखिएको बताउनुभयो ।
उहाँले एकीकृत माओवादीको सत्ता लिप्साका कारण माओवादीलाई सहमति भए सरकार छाड्नु पर्छ भन्ने डरले वार्ताबाट भागिरहेको खनालको आरोप थियो । केहि समय अघि दलहरु बचिमा भएको वार्तापछि नेताहरुले भदौ भित्र सहमति हुने बताएका थिए । अध्यष खनालले एकीकृत माअेावादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालको बोलीमा बिश्वास नभएको समेत आरोप लगाउनुभयो । उहाँले अध्यक्ष दाहालको बोली उडुवा भउको टिप्पणी समेत गर्नुभयो ।
अध्यक्ष खनालले राजनीतिक निकासको पहिलो सर्त वर्तमान सरकार भएको बतउदै देश र जनताको वेवास्ता गरेर सरकारले ब्रह्लुट मच्चाईरहकाले  सरकार परिवर्तनका लागि ससक्त कदम चाल्ने बताउनुभयो । अध्यक्ष खनाल एमालेकॊ जिल्ला अधिवेशन उद्घाटनका लागि दाङ पुग्नुभएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ।सरकारले स्यानिटरी प्याडमा कुनै पनि कर वृद्धि नगरेको स्पष्ट पारेको छ । महिनावारी हुँदा महिलाले प्रयोग गर्ने स्यानिटरी प्याडमा मूल्यवृद्धि

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको केन्द्रीय कमिटीको बैठक आजबाट सुरु हुँदैछ। ललितपुरको च्यासलस्थित तुलसीलाल प्रतिष्ठानमा विहान ११ बजे बैठक बस्ने तय

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले हिमाली जिल्लाको अधिवेशन दशैँअघि नै गर्ने निर्णय गरेको छ। बिहीबार कांग्रेस पदाधिकारी र निर्वाचन समितिको छलफलबाट

चितवन । इच्छाकामना गाउँपालिका–५ नाग्दीखोलास्थित पृथ्वी राजमार्गमा काठमाडौँबाट पोखरातर्फ जाँदै गरेको कार त्रिशूली नदीमा खस्दा तीन जना बेपत्ता भएका छन्