असोज एकदेखि विद्यार्थीलाई ग्यास र मट्टितेलमा छुट

२७ भाद्र २०६९, बुधबार ०७:१० मा प्रकाशित

काठमाडौ, २७ भदौ । वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालयले तयार पारेको प्रस्तावअनुसार सरकारले विद्यार्थीलाई वर्षमा चार सिलिन्डर ग्यास र १ सय २० लिटर मट्टितेल सहुलियतमा दिने भएको छ। आगामी असोज १ देखि कार्यान्वयनमा आउने सहुलियतसम्वन्धी प्रस्ताव आज बुधवारको मन्त्रिपरिषद्बाट निर्णय हुनेछ।
ग्यास प्रयोग गर्ने विद्यार्थीले तीन महिनामा एक सिलिन्डर ग्यासमा २ सय ५० रुपैयाँ छुट पाउनेछन् भने मट्टितेल प्रयोग गर्ने विद्यार्थीको हकमा महिनामा मासिक १० लिटर पाउनेछन्। विद्यार्थीले मट्टितेल बजार भाउ भन्दा १० रुपैयाँ सस्तोमा पाउनेछन्। यो राहत दिँदा वार्षिक रुपमा ५० करोड रुपैयाँ दिनुपर्नेछ। यो सहुलियत सामुदायिक, सरकारी, पब्लिक कलेजका विद्यार्थीले पाउनेछन्। शिक्षा मन्त्रालयका अनुसार ६ लाख यस्ता कलेजमा अध्ययन गर्ने विद्यार्थी ६ लाख रहेका छन्।
विद्यार्थीले ग्यास वा मट्टितेल किनेको विल पेस गरेपछि सम्वन्धित कलेजको लेखाशाखाबाट रकम फिर्ता पाउनेछन्। विद्यार्थीले ग्यास वा मट्टितेल किन्दा परल मूल्यमा किन्ने र पछि विल पेस गरेर रकम फिर्ता पाउने व्यवस्था गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । आज विक्रम संवत् २०७८ साल वैशाख १ गते नयाँ वर्षको पहिलो दिन नेपालभर एकापसमा शुभकामना आदानप्रदान गरी हर्षोल्लास

काठमाडौं । भारत भ्रमणमा रहेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले नयाँ वर्ष २०७८ को शुभकामना सन्देश दिएका छन् । शुभकामना सन्देशमा पूर्व

काठमाडौँ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले शिक्षण संस्थाहरु एक महिना बन्द गर्न सरकारलाई सिफारिस गरेको छ। मन्त्रालयले काठमाडौँ उपत्यकासहित देशका

काठमाडौँ । राष्ट्र बैङ्ककी निर्देशक सुष्मा रेग्मी रिजाललाई कारागार पठाइएको छ । ज्येष्ठ नागरिक सम्बन्धी कसुर मुद्दामा काठमाडौँ जिल्ला अदालतको