पूर्वराजा गण्डकी भ्रमणमा

२७ भाद्र २०६९, बुधबार ०६:२९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २७ भदौ । पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र आगामी असोजको पहिलो साता गण्डकी अञ्चलका ६ जिल्लाको भ्रमणमा जानुहुने भएको छ । प्राप्त जानकारीअनुसार उहांको असोज ४ गते पोखरा प्रस्थान गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । उहां पोखराको फिसटेल होटलमा बस्नुहुने र पोखरालाई नै मुकाम बनाएर अन्य जिल्लाको भ्रमणमा जानुहुने बताइएको छ । पूर्वराजाले कास्कीका साथै म्याग्दी, पर्वत, बाग्लुङ, स्याङ्जा र तनहुंको भ्रमण गर्नुहुने भएको छ । उल्लिखित ६ जिल्लामा भ्रमणका लागि स्थानीय बासिन्दाबाट निमन्त्रणा प्राप्त भएकोले उहां ती जिल्लाको भ्रमणमा जान लाग्नुभएको बुझिएको छ । लमजुङ र गोरखाबाट भने निमन्त्रणा नभएकोले ती जिल्लामा उहांको भ्रमण कार्यक्रम राखिएको छैन । आठदेखि दश दिनमा ६ जिल्लाको भ्रमण सकेर पूर्वराजा काठमाडौं फर्कनुहुने जानकारी पोखराबाट आयोजकहरूले दिएका छन् । जिल्ला भ्रमणमा उहांले मोटरबाटो प्रयोग गर्नुहुने जानकारी पनि आयोजकहरूबाट प्राप्त भएको छ । भ्रमणको तयारीको निम्ति पूर्वराजाका सचिव सागर तिमिल्सिना मंगलबार पोखरा पुग्नुभएको छ ।
यसअघि जिल्ला भ्रमणमा जांदा देवीदेवताको दर्शन र पूजाआजालाई मुख्य कार्यक्रम बनाइने गरिएको भए पनि यसपटकको भ्रमण बेग्लै प्रकारको रहेको छ । यसपालि पूर्वराजाले जनता र जनसमूहसंग भेटघाट तथा छलफल गर्ने कार्यक्रम पनि रहेको छ । उहांको भ्रमणको उद्देश्य जनचाहना बुझ्नु, जनताको स्थितिबारे अध्ययन गर्नु र जनतासंग प्रत्यक्ष सम्पर्क गर्नु रहेको बताइएको छ । राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवले गणतन्त्रमा ग्रहण लागेको अभिव्यक्ति दिइरहनुभएका बेला पूर्वराजाबाट हुने यो भ्रमणले राजनीतिक महत्व राख्ने अनुमान बुद्धिजीवीहरूले गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

काठमाडौं । घूसकाण्डमा मुछिएका काठमाडौं जिल्ला अदालतका न्यायाधीश राजकुमार कोइराला निलम्बित भएका छन् । घटना छानबिनका लागि जाँचबुझ समिति गठनबारेको

आजको प्रमुख समाचार