पुनःस्थापनाका नाममा फसाउंदैछ माओवादी : कोइराला

२६ भाद्र २०६९, मंगलवार १४:३३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २६ भदौ । विगतका सहमति कार्यान्वयन नगर्ने एमाओवादीले संविधानसभा पुर्नस्थापनाका नाममा अन्य दललाई फसाउन मात्र खोजेको आरोप नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले लगाउनुभएको छ। एकीकृत नेकपा माओवादी नेतृत्वको सरकारले संवैधानिक ‘कु’ गर्ने तयारीस्वरुप संविधान संशोधन गर्न खोजेको उल्लेख गर्दै उहांले संविधान संशोधनका लागि सरकारले गरेको तयारीपछि यस्तो अभिव्यक्ति दिनुभएको हो । सरकारले सोमबार संविधान संशोधन गर्न राष्ट्रपति समक्ष पठाउने निर्णय गरेको थियो ।
नेपाल प्रेस युनियन, बाग्लुङको कार्यक्रममा सहभागी हुन मंगलबार त्यहां पुग्नुभएका कोइरालाले पत्रकारसँगको कुराकानीमा विधिविधान मिचेर माओवादीले मुलुकमा संवैधानिक जटिलता सृजना गरेको बताउनुभयो। मुलुकलाई अध्यादेशमार्फत संचालन गरेर माओवादीले संवैधानिक कु गरेको उल्लेख गर्दै कोइरालाले सहमतीय राजनीतिक संस्कारमा विधि मिचेर संकट निम्त्याएको दाबी गर्नुभयो । वर्तमान सरकारलाई संविधान संशोधन गर्ने अधिकार नभएको उहांको कथन छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सरकारले धान चामलको उत्पादन र उत्पादकत्व वृद्धि गर्दै यसको आयात प्रतिस्थापन गर्ने रणनीति लिएको बताएका

काठमाडौँ । प्रत्येक वर्ष असार १५ गते मनाइने धान दिवसका अवसरमा आज खेतमा काम गरी दहीच्युरा खाएर मनाइँदै छ ।

काठमाडौं । देशभर लगातार वर्षा भइरहेको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका अनुसार पहाडी र तराई क्षेत्र केन्द्रित वर्षा

नेपाल र भारतबीच महाकाली एकीकृत विकास सन्धि भएको २६ वर्षपछि नेपालले पानी पाएको छ। सन् १९९६ मा नेपाल र भारतबीच

आजको प्रमुख समाचार