प्रचण्डको स्वागतार्थ चितवनका स्कूल बन्द

२५ भाद्र २०६९, सोमबार १२:३४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २५ भदौ । एमाओवादी निकट अखिल नेपाल शिक्षक संगठनको जिल्ला अधिवेशनका प्रमुख अतिथि बनेर एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल चितवन पुग्ने भएपिछ भएपछि चितवनका सवै विद्यालय बन्द गरिएको समाचार छ .। दाहालनिकटका टेकबहादुर थापा संयोजक रहेको अखिल नेपाल शिक्षक संगठनको जिल्ला अधिवेशन भरतपुरमा हुंदैछ । प्रचण्डको स्वागतमा जिल्लाका निजी तथा सामुदायिक बिद्यालय बन्द आव्हान गरिएको माओवादीका एक नेताले नाम नखोल्ने सर्तमा स्वीकार गरे ।
जिल्ला अधिवेशनका दिन सवै विद्यालय बन्द गर्ने निर्णय अखिल नेपाल शिक्षक संघले गरेको बताइएको छ । संघ एकीकृत माओवादी निकटको संस्था हो । एमाओवादी निकट शिक्षक संगठनको दबावमा शैक्षिक संस्था बन्द गर्न बाध्य भएको बिद्यालयले जनाएका छन् । तर विद्यालय नै बन्द गरेर कार्यक्र नगर्न मानव अधिकारवादी संघ संस्था, अभिभावक र विद्यार्थी संघ संगठनले गरेको आग्रह सुनुवाई भएन । बिद्यालय बन्द नगराउन भएको ३ पटकको वार्ता असफल भएपछि एमाआवादी शिक्षकको निर्णयमा एमाले, नेपाली कांग्रेस निकट शिक्षक संगठन पनि सहमत भएको बताइएको छ ।
एमाले निटक शिक्षक संगठन अध्यक्ष भानु उपाध्यायले आगामी बर्षे बिदाबाट कटौती हुने गरी विद्यालय बन्द गरिएको जनाए । एमाओवादी निकट शिक्षक संगठनको अडानले बिद्यालय बन्दमा सहमति जनाउनु परेको उनको कथन छ । जिल्ला शिक्षा अधिकारी रमाकान्त शर्माले बिद्यालय बन्दको निर्णयले छक्क तुल्याएको जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १ हजार ९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। नेकपा माओवादी केन्द्रले स्थायी कमिटी बैठक बोलाएको छ । सोमबार दिउँसो १ बजे बैठक बोलाइएको छ । समसायिक राजनीतिक

नेकपा (माओवादी केन्द्र) का स्थायी समिति सदस्य देवेन्द्र पौडेलले निकट भविष्यमै नेकपा (एमाले) माधवकुमार नेपाल पक्षसँग पार्टी एकता हुन सक्ने

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर