प्रहरीको बल प्रयोगका कारण सर्लाहीमा एकको मृत्यु, स्थिति तनावपूर्ण

२४ भाद्र २०६९, आईतवार २०:०७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २४ भदौ । विद्युत् ट्रान्स्फरमरको माग गर्दै सर्लाहीको लक्ष्मीपुर कोद्राहामा स्थानीयले गरेको चक्का जाम खुलाउने क्रममा आइतबार प्रहरीले बल प्रयोग गर्दा एक जनाको ज्यान गएको छ । सर्लाही, लक्ष्मीपुर कोद्राहा ४ का ५० वर्षीय इजहार पमरियाको प्रहरीको लाठी प्रहारबाट मृत्यु भएको हो । घतनाबाट आक्रोसित गाउँलेले प्रहरीको एउटा जिप जलाइदिएका छन् । एक महिना अघिदेखि बिग्रेको ट्रान्सफरमर बनाएर ल्याउँदै गर्दा लक्ष्मीपुरमा नपुर्‍याई हरिपुरमा झारेपछि उनीहरू चक्काजाममा उत्रेका थिए । आक्रोसित बनेका स्थानीयले ढुंगामुढा गर्दै प्रहरीलाई लखेटेका थिए भने तनाव शान्त पार्न प्रहरीले हवाई फायर गर्नुपरेको बताइएको छ ।
मुद्दाको काममा जिल्ला अदालत जाँदै गरेको बरहथवा इलाका प्रहरी कार्यालयको बा१झ ७४४५ नम्वरको प्रहरी जिपमा आगो लगाइएको हो । प्रहरीको कुटपिटबाट एमालेका जिल्ला सदस्य जमरुद्धिन मंसुर, समसुल मंसुर र राजेन्द्र महतो गम्भीर घाइते भएका छन् । स्थानीयले पमरियाको लाश सडकमा राखेर विरोध प्रदर्शन जारी राखेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

खोटाङ । जन्तेढुङ्गा गाउँपालिका–५ चिसापानीका ३७ वर्षीय विज्ञान कोइरालालाई बेपत्ता भएको १९ वर्षपछि घर फर्काइएको छ । नेपालगञ्जमा भेटिनुभएका विज्ञानलाई

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल (प्रचण्ड)ले सरकारको नेतृत्व गर्नेहरु राष्ट्रिय हित विपरीतका गतिविधिमा लागेको आरोप लगाएका छन्

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र जनता समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष महन्थ ठाकुरलगायतका नेताहरुबीच छलफल भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास

काठमाडौं । सत्ता समीकरणबारे नेपाली कांग्रेस र माओवादी केन्द्रसँग वार्ता चलिरहेका बेला जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) का अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले