वैद्य माओवादी पनि निर्वाचन आयोगमा

२४ भाद्र २०६९, आईतवार १९:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २४ भदौ । यसअघि निर्वाचन आयोगमा पार्टी दर्ता नगर्ने धारणा सार्वजनिक गर्दै आउको मोहन वैद्य नेतृत्वको नेकपा माओवादीले पार्टी दर्ता गर्न निर्वाचन आयोगमा आइतबार निवेदन दिएको छ। पार्टी फुटको घोषणासँगै वैद्यले तत्कालै जनविद्रोहमा नजाने र वैधानिक रुपमा निर्वाचन आयोगमा दर्ता पनि नहुने निर्णय सार्वजनिक गरेको थियो। पार्टी फुटेको जानकारी दिन आयोजित गत असार ६ को पत्रकार सम्मेलनमा ‘अवस्था हेरेर दर्ता गर्ने या नगर्ने जे पनि हुन सक्ने’ अभिव्यक्ति भने अध्यक्ष मोहन वैद्यले दिएका थिए । त्ययता पार्टीसम्वद्ध सबै नेताले पार्टी दर्ता नगरिने बताउंदै आएका थिए ।
माओवादी पार्टीले संविधानसभाको पुनःस्थापना वा निर्वाचनको औचित्य नभएकोमा जोड दिँदै आएको छ। सर्वपक्षीय गोलमेच सभा, संयुक्त अन्तरिम सरकार तथा त्यसैमार्फत नयाँ राजनीतिक निकासको कार्यनीति अपनाउनु पर्ने पार्टीको अडान छ। अचानक पार्टी दर्ता गर्ने निर्णयमा किन पुगियो भन्ने जवाफ भने सार्वजनिक गरिसकिएको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार