वैद्य माओवादी पनि निर्वाचन आयोगमा

२४ भाद्र २०६९, आईतवार १९:१६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २४ भदौ । यसअघि निर्वाचन आयोगमा पार्टी दर्ता नगर्ने धारणा सार्वजनिक गर्दै आउको मोहन वैद्य नेतृत्वको नेकपा माओवादीले पार्टी दर्ता गर्न निर्वाचन आयोगमा आइतबार निवेदन दिएको छ। पार्टी फुटको घोषणासँगै वैद्यले तत्कालै जनविद्रोहमा नजाने र वैधानिक रुपमा निर्वाचन आयोगमा दर्ता पनि नहुने निर्णय सार्वजनिक गरेको थियो। पार्टी फुटेको जानकारी दिन आयोजित गत असार ६ को पत्रकार सम्मेलनमा ‘अवस्था हेरेर दर्ता गर्ने या नगर्ने जे पनि हुन सक्ने’ अभिव्यक्ति भने अध्यक्ष मोहन वैद्यले दिएका थिए । त्ययता पार्टीसम्वद्ध सबै नेताले पार्टी दर्ता नगरिने बताउंदै आएका थिए ।
माओवादी पार्टीले संविधानसभाको पुनःस्थापना वा निर्वाचनको औचित्य नभएकोमा जोड दिँदै आएको छ। सर्वपक्षीय गोलमेच सभा, संयुक्त अन्तरिम सरकार तथा त्यसैमार्फत नयाँ राजनीतिक निकासको कार्यनीति अपनाउनु पर्ने पार्टीको अडान छ। अचानक पार्टी दर्ता गर्ने निर्णयमा किन पुगियो भन्ने जवाफ भने सार्वजनिक गरिसकिएको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका