महानिर्देशनालय गठन विषयमा दलहरुबीच दोहोरी

२४ भाद्र २०६९, आईतवार ०६:३३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २४ भदौ । समायोजनमा जाने पूर्वलडाकूको संख्या अनुमान गरिएभन्दा निकै कम भएकोले नेपाली सेनामा अलग्गै महानिर्देशनालय गठन गर्नु आवश्यक नरहेको विपक्षी दलहरुकले बताइरेका बेला प्रधानमन्त्रीका राजनीतिक सल्लाहकार देवेन्द्र पौडेलले माओवादी लडाकुको समायोजनको संख्याले महानिर्देशनालय गठनमा कुनै असर नपर्ने दाबी गरेका छन् । शनिवार राजधानीमा आयोजित साक्षत्कार कार्यक्रममा उनले महानिर्देशनालय गठन गर्ने विषयमा पहिला नै दलहरुबीच सहमति भइसकेकोले अहिले समायोजनमा जानेको संख्या कम हुँदैमा महानिर्देशनालय हुँदैन भन्ने कुरा गलत भएको बताए । महानिर्देशनालय नबनाउने हो भने त्यो ‘भर्ना मात्र साति हुनेछ जो हामीलाई मान्य हुने छैन’, उनले भने ।
दलहरुवीच संविधानका विवादित विषयमा सहमति भए छोटो समयको लागि संविधान पुनःस्थापना गर्न सकिने भन्दै पौडेलले सहमति भए निर्वाचन वा पुनःस्थापना दुबै विकल्पमा माओवादी तयार रहेको बताए ।
कार्यक्रममा नेकपा एमालेका नेता भीम रावलले लोकतन्त्रमा जनताको मतभन्दा ठूलो केही नहुने भन्दै संविधानसभाको पुनःस्थापनाले जनताको अपमान गर्ने तर्क गरे । उनले सत्ताको लागि संविधानसभाको बलिदान गर्न तयार रहेको माओवादीले अहिले अरुलाई ‘सत्तालाई प्रमुख बनाएको’ भनि गरेको आलोचनालाई नौटंकीको संज्ञा दिए । संविधानसभाको पुनःस्थापनाले मुलुकको औचित्य समाप्त हुने चेतावनी दिंदै रावलले मुलुकको अस्तित्व समाप्त गर्ने भए मात्रै संविधानसभाको पुनःस्थापना गर्न सुझाव दिए । असफल भइसकेको संविधानसभा त्यही रुपमा पुनःस्थापना हुन नसक्ने स्पष्ट पार्दै उनले भने– ‘चार वर्षमा केही गर्न नसकेको संविधानसभाले तीन दिनमा के गर्ला ?’
सदभावना पार्टीका सहअध्यक्ष लक्ष्मणलाल कर्णलेचाहिं संविधानसभाको अर्को निर्वाचन गर्न संविधानको संसोधनको लागि संविधानसभाको पुनःस्थापना र संविधानका विवादित विषयमा समेत भए पनि जारी गर्न संविधानसभाको पुनःस्थापना आवश्यक रहेको तर्क गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले आफ्नो पार्टी मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन(एमसिसी) सम्झौताप्रति सकारात्मक भएको जनाएको छ। कांग्रेसकी केन्द्रीय सदस्य डा.डिला सङ्ग्रौलाले नेपाल

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट पदमुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता रामबहादुर थापा बादललाई गृहमन्त्रीमै पुनः नियुक्ति गर्ने

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

सुर्खेत । कर्णाली प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीले तीन मन्त्री नियुक्त गर्नुभएको छ । यही वैशाख ३ गते विश्वासको मत