विद्यालय भवन निर्माणका लागि ६ करोड भारतीय सहयोग

२४ भाद्र २०६९, आईतवार ०६:१० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २४ भदौ । नवलपरासीका दुई वटा विद्यालय भवन निर्माणका लागि भारतीय दूतावासले करिब ६ करोड बराबरको सहयोग गर्ने भएको छ । नवलपरासीको दुर्गम पहाडी बुर्लिङटारमा अवस्थित त्रिभुवन उच्च माविको भवन निर्माणका लागि दूतावासले २ करोड ८४ लाख आर्थिक सहयोग गर्ने भएको हो । पहाडी गाविसका विद्यालयमा पहिलोपटक भारतीय सहयोगबाट विद्यालय निर्माण हुने भएपछि स्थानीय बासिन्दा उत्साहित भएको बुर्लिङटार गाविसका निवर्तमान अध्यक्ष पदमराज गिरीले बताए ।
दूतावासले यसअघि पहाडी रतनपुर गाविसका करिब ६ सय घरमा सोलार प्लान्ट जडानमा आर्थिक र प्रविधिक सहयोग गरेको थियो । प्रगतिनगर गाविसको भीमसेन उच्च माविको भौतिक पूर्वधार र भवन निर्माणका लागि २ करोड ८१ लख बराबर दूतावासले सहयोग गर्ने भएको छ । रकमबाट अत्याधुनिक ४ तलाको ३४ कोठे विद्यालय भवन निर्माण गरिने छ भने विद्यालयमा नयां फर्निचरसमेतको व्यवस्था हुनेछ । सहयोगका लागि जिविस, भारतीय दूतावास र विद्यालयबीच सम्झौता पत्रमा हस्ताक्षार भइसकेको भीमसेन माविका प्रधानाध्यपक नरदेव न्यौपानेले जानकारी दिए ।

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट पदमुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता रामबहादुर थापा बादललाई गृहमन्त्रीमै पुनः नियुक्ति गर्ने

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

काठमाडौं । नयाँ सत्ता समीकरणमा लगभग सहमति नजिक पुगेका तीन दल अमेरिकी सहयोग निकाय मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेसन (एमसीसी) सँगको अनुदान

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र