द्वन्द्वपिडितलाई १३ करोड आर्थिक वितरण

२४ भाद्र २०६९, आईतवार ०६:०३ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल/ रुपन्देही, २४ भदौ । जिल्ला प्रशासन कार्यायल कपिलवस्तुले द्वन्द्व पीडीतलाई आर्थिक वर्ष २०६८÷०६९ सम्म करिब १३ करोड रकम वितरण गरेको जनाएको छ । प्रशासनले माओवादी युद्धका बेला पिडित बनेका २ हजार २ सय ४८ जनालाई राहत र क्षतिपूर्ति गरी १२ करोड ८८ लाख ४७ हजार ८ सय ३३ रूपैयां वितरण गरको हो ।
द्वन्द्वका समयमा मारिएका आश्रित परिवार, व्यक्तिगत सम्पत्ति, क्षति भएका, वेपत्ता परिवार र अपांग बनेकाहरूलाई रकम प्रदान गरिएको प्रशासन कार्यालय लेखा फाँटले जनाएको छ । गएको आर्थिक वर्षमा एक सय ७५ जनालाई दुई करोड ८३ लाख ८५ हजार रूपैयाँ राहत र क्षतिपुर्ति रकम वितरण गरिएको थियो । द्वन्द्वमा मारिएका आश्रित एक सय ६७ परिवारलाई ५० हजारदेखि दुई लाखसम्म थप राहत रमक प्रदान गरिएको थियो । मानवअधिकार संस्था कपिलवस्तुका अनुसार अझै पनि पीडितहरूले रकम पाउन सकेका छैनन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रहरीले ७ जना नक्कली डाक्टरलाई पक्राउ गरेको छ । नक्कली प्रमाणपत्र पेश गरेर काम गरिरहेका ७ जना ‘नक्कली

काठमाडौँ । सरकारले सार्जवनिक स्थानमा ५ जनाभन्दा बढी भेला हुन रोक लगाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले जारी गरेको

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी एमाले(नेकपा)को केन्द्रीय कमिटी बैठक प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बस्दै छ। एमाले अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १ हजार ९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या