माओवादी प्रजातन्त्र मास्न लागिपरेको कोईरालाको आरोप

२३ भाद्र २०६९, शनिबार २०:२८ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही २३ भदौ । नेपाली कांग्रेसका सभापति शुसिल कोईरालाले एकिकृत नेकपा माओवादी लोकतान्त्रिक नहुदा सम्म कुनै नया सम्झौता नहुने स्पष्ट पार्नु भएको छ । कांग्रेसले नै माओवादीलाई शान्तिप्रक्रियामा ल्याएको स्मरण गर्दै सभापति कोईरालाले कांग्रेसले नै माओवादीलाई लोकतान्त्रिक वनाई छाड्ने दावी गर्नु भयो । तयस्को लागि समय लाग्ने कोईरालाको भनाई छ ।
स्याङजा सदरमुकाममा कांग्रेस कार्यकतालाई सम्वोधन गर्दै सभापति कोईरालाले माओवादी प्रजातन्त्र मास्न लागि परेको आरोप समेत लगाउनु भयो । माओवादी तानाशाही भएर लाग्ने हो भने कुनै दिन पतन हुने वताउनु भयो । तानाशाही लादेकै कारण राजतन्त्र पतन भएको स्मरण गर्दै कोईरालाले सवै दल मिल्नु अहिलेको आवशयक्ता रहेको स्पष्ट पार्नु भयो ।
उहाँले विश्वासको वातारण माओवादीवाट विग्रीएको भन्दै सहमति कार्यान्वयन गरेर सहमतिको वातावरण वनाउन माओवादीलाई आग्रह समेत गर्नु भयो । आन्तरिक विवाद मिल्दै गएको वताउदै सभापति कोईरालाले एक ढिक्का भएर पार्टी र भातृ संगठनमा लाग्न निर्देशन दिनुभयो ।
राष्टियता कमजोर हुन थालेका भन्दै सभापति कोईरालाले सवै नेपाली जनता जयनेपालको छहारीमा आउनु पर्ने वताउनु भयो । उहाँले सवैको जय हुने गरी कांग्रेसले देशलाई उच्च वनाउन खोजेको स्पष्ट पार्नु भयो ।कार्यक्रममा स्याङजाका कांग्रेस कार्यकताहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको