प्रधानमन्त्री गृहजिल्लामा, सांझ मोर्चाको बैठक बस्दै

२३ भाद्र २०६९, शनिबार १३:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २३ भदौ । सत्ता साझेदार एकीकृत नेकपा माओवादी र संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाको बैठक शनिबार पनि बस्दैछ । आजको बैठकमा नेपाल प्रहरी प्रमुखको नियुक्ति तथा सरकार सञ्चालनमा देखिएका कठिनाईका विषयमा छलफल हुने बताइएको छ ।
प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई र उपप्रधान तथा गृहमन्त्री विजयकुमार गच्छदारबीच कसलाई महानिरिक्षक बनाउने भन्ने विवाद रहेका कारण नेपाल प्रहरीको प्रमुख नियुक्तिमा समस्या उत्पन्न भएको छ । दलहरुबीच शुक्रबार बसेको बैठकले प्रधानमन्त्री र गृहमन्त्रीको आपसि समाझदारीमा प्रहरी प्रमुख नियुक्ति गर्ने सहमति भए पनि आजसम्म सहमति बन्न नसकेको बालुवाटार सुत्रको कथन छ । आज अबेरसम्ममा नयां प्रहरी प्रमुखको टुंगो लाग्ने सम्भावना रहेको बुझिएको छ ।
प्रधानमन्त्री सहित एकीकृत नेकपा माओवादीका नेताहरु वासु दिवसको अवसरमा गोरखामा आयोजित कार्यक्रममा सहभागी हुन शनिबार बिहानै गोरखा गएकाले बैठक भने साँझ मात्र बस्ने बताइएको छ ।

यसैक्रममा मूल्य बृद्धिको विरोधमा आन्दोलन गरिरहेका विद्यार्थी संगठनले शनिबार पनि आन्दोलनका कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिएका छन् । विद्यार्थीहरुले विभिन्न क्याम्पस अगाडी उपस्थित भई सरकारी सवारीका साधन रोक्ने काम गरिरहेका छन् । विभिन्न नौ विद्यार्थी सङ्गठनले आइतबारका लागि तय गरेको उपत्यका बन्दको कार्यक्रम भने फिर्ता लिइएको छ । अरु नियमित आन्दोलनका कार्यक्रम जारी रहने पनि विद्यार्थी संगठनले जनाएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पहिरोका कारण सिद्धार्थ राजमार्ग र तानसेन-तम्घास सडक अवरुद्ध भएको छ । सिद्धार्थ राजमार्गका धेरै ठाउँमा पहिरो खसेको र

नवलपरासी । नवलपुर (नवलपरासी पूर्व) को मध्यविन्दु नगरपालिका-१० मा पर्ने तीन वटा खहरेखोलाको डाइभर्सन बाढीले बगाएपछि पूर्व-पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध भएको

बागलुङ । निरन्तरको वर्षाका कारण बागलुङका दुई ठूला राजमार्ग अवरुद्ध भएका छन् । राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाका रूपमा रहेको मध्यपहाडी पुष्पलाल

चितवन । विकास गतिमा तीव्ररुपमा अघि बढिरहेको भरतपुर महानगरपालिकामा योजना लिएर गएपछि रित्तो हात फर्किनु पर्दैन । महानगरभित्रका वडाध्यक्षहरू योजना

आजको प्रमुख समाचार