सर्पदंशका कारण बालकको मृत्यु

२३ भाद्र २०६९, शनिबार ११:१३ मा प्रकाशित

 चन्द्रकान्त खनाल / रुपन्देही, २३ भदौ । पहाडी जिल्लामा भन्दा तराइका जिल्ला सहज र सुगम हुन्छन् भनिन्छ । तर, पहाडि जिल्लाभन्दा कम बिकट छैन रुपन्देही पनि । यही बिकटताका कारण रुपन्देहीको मर्चवारमा उपचार नपाई एकजना बालकको मृत्यु भएको छ । ४ बर्षिय बालकलाई सर्पले डसेर उपचारको अभावमा उनको मृत्यु भएको हो । घरमा सुतिरहेको अवस्थामा करेत जातको सर्पले डस्दा एम्बुलेन्स र उपचार खर्चको अभावमा उनको मृत्यु हुन पुग्यो । नेपाली भुमि भए पनि  भारतीय क्षेत्रनजिक रहेको रुपन्देहीको मर्चवार क्षेत्रमा एम्वुलेन्स नभएको कारण  प्राथमिक स्वास्थ केन्द्रमा उपचारार्थ लैजान नसकी सिमानाकै एक मेडिकल पसलमा उपचार गराउंदा उनको मृत्यु भएको बाबु जगदिश कसैधनले बताए । सरकारले स्वास्थमा सबैको पहुंच भएको बताईरहेको अवस्थामा सर्पदंशको शिकार बनेका बालकको यसरी मृत्यु भएको छ । भैरहबावाट मर्चबारको रायपुर २५ किमी दूरीमा रहेको छ । उता मर्चवार क्षेत्रमा रहेको रायपुर प्राथामिक स्वास्थ केन्द्रमा फ्रिजको अभावमा स्नेक एन्टी भेनस नभएको केन्द्रका डा. सुनिल उपाध्याय बताउंछन्  ।  

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

उदयपुर । वर्षायाम सुरु भएसँगै निरन्तर पानी पर्न थालेपछि धान रोपाइँ सुरु गर्ने समय अघि नै जिल्लामा धान रोपाइँ गर्न

काठमाडौं।कृषिप्रधान देश नेपालले चालु आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को पहिलो ११ महिनामा विभिन्न देशबाट ३४ अर्ब १५ करोड ४० लाख १९

ताप्लेजुङ । ताप्लेजुङको मैवाखोला गाउँपालिकाले ‘एमबिबिएस’ पढाउन आर्थिक सहयोग गर्ने भएको छ । यसका लागि उसले पाँच वर्ष गाउँपालिकाभित्र सेवा

आजको प्रमुख समाचार