सडकबाट मागेको भरमा प्रधानमन्त्रीले कुनै पनि हालतमा राजिनामा नदिने सुनिलको दावी

४ चैत्र २०६८, शनिबार १७:५१ मा प्रकाशित

काठमाडौं,४ चैत । प्रधानमन्त्रीका प्रमुख राजनितिक सल्लाहकार देवेन्द्र पौडेल सुनीलले सडकबाट कसैले राजीनामा माग्दैमा प्रधानमन्त्रीले राजीनामा नदिने बताएका छन।
रिपोर्टर्स क्लव नेपालले शनिवार आयोजना गरेको साक्षात्कार कार्यक्रममा पौडेलले प्रधानमन्त्रीको राजीनामा माग्दै आफ्नै दलको वैद्य पक्षले सडक आन्दोलनको घोषणा गरेकोमा आक्रोश पोख्दै भने,प्रधानमन्त्रीको राजीनामा माग्नु मुलुकलाई पुनः द्धन्द्धमा होम्ने षडयन्त्र हो। आफ्नै दलको सरकारको राजीनामा माग्नुृ गैरजिम्मेवारी र अपरिपक्वता हो।’
उनले लाखौं जनताको आँंशु, रगत र पसिनाबाट खर्चेर बनेको पार्टी र सरकारलाई राष्ट्रघाती भन्नु अराजकता र मुखर्ता भएको बताए। ‘बाबुरामजीलाई पहिलेदेखि नै राष्ट्रघाती भन्नेहरु थिए। अहिले त्यसैको पुनरावृत्ति भएको छ, पौडेलले भने, राष्ट्रिय सहमतिको आधार नबनेसम्म र अविश्वासको प्रस्ताव पारित भएको अवस्थामा बाहेक प्रधानमन्त्रीले कुनै पनि हालतमा राजीनामा नदिने स्पष्ट पार्दै  सडकबाट राजीनामा माग्नु भन्दा अविश्वासको प्रस्ताव ल्याउन चुनौती दिए। उनले वैद्य पक्षलाई कुन मन्त्रालय चाहिएको हो,त्यसबारे छलफल गर्न सरकार तयार रहेको पनि बताए। प्रधानमन्त्री भट्टराईले राजीनामा दिए अर्काे प्रंधानमन्त्री खोज्दैमा जेठ वित्ने दावी गर्दै उनले भने,‘शान्तिप्रक्रिया टुंग्याउन अहोरात्रखटिरहेका बेला प्रधानमन्त्रीको राजीनामा माग्नु भनेको कंही नभएको जात्रा हांडीगाउँमा भनेजस्तै हो।
उनले प्रकास दाहालको अभियानलाई दुई करोड रुपैया दिने सरकारको निर्णयप्रति आफ्नो केही रिर्जवेशन भए पनि सरकारको निर्णय भने कुनै पनि हालतमा फिर्ता नहुने स्पष्ट पारे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले पार्टीको १४औं महाधिवेशन भदौ १६ बाट गर्ने भएको छ । यो निर्धारित मितिभन्दा ९ दिन ढिलो

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर ३ हजार ३८४ जना कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। पाँच पूर्वप्रधानमन्त्रीले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सर्वोच्च अदालतलाई पार्टीको बैठकबाट मात्र होइन, महान्यायाधिवक्तामार्फत धम्क्याएको बताएका छन् । उनीहरूले शनिवार

काठमाडौं । प्रधानमन्त्रीविरुद्ध प्रदेशसभा बैठकमा नै आपत्तिजनक अभिव्यक्ति दिएका नेपाली कांग्रेसका प्रदेश सांसद नरोत्तम वैद्यले आत्मालोचना गरेका छन् । प्रदेशसभाको