कांग्रेसबाट प्रधानमन्त्रीको उम्मेदवार भीमबहादुर हुनुपर्ने आवाज

२३ भाद्र २०६९, शनिबार ०८:१० मा प्रकाशित


काठमाडौं, २३ भदौ । कांग्रेसले प्रधानमन्त्री पाए भीमबहादुर दाइलाई पधानमन्त्री बनाउनु पर्छ भन्ने वकालत गर्दै आएका वीपीपुत्र सशांक कोइरालाको भीमबहादुर तामाङप्रतिको श्रद्धाले यतिबेला नेपाली कांग्रेस पार्टीमा औपचारिक बहसको रुपमा प्रवेश पाएको छ । सशांकले दिने हरेक अन्तरवार्तामा भमिबहादुरको नाम छुट्दैन । उनले तीन महिनाअघि राजधानीमा आयोजित एक कार्यक्रममा पनि भीमबहादुर तामाङलाई प्रधानमन्त्रीको उम्मेदवार बनाउनु पर्ने प्रस्ताव राखेका थिए । त्यतिबेला उनको प्रस्तावलाई भावनात्मक रुपमा मात्रै हेरियो । तर, जब कांग्रेसका तीन शीर्ष नेताहरुबीच प्रधानमन्त्रीको कुर्सीलाई लिएर विवाद बढ्ने अवस्था पैदा हुन पुग्यो, सशांकको उक्त प्रस्तावले कांग्रेसको केन्द्रिय कमिटीमै प्रवेश पायो । आगामी राष्ट्रिय सहमतिको सरकार कांग्रेसको नेतृत्वमा बन्ने भए त्यतिबेला प्रधानमन्त्रीका उम्मेदवारका रुपमा पार्टीका तीन शीर्ष नेताको विकल्पमा स्वच्छ र इमानदार छविका नेता भीमबहादुर तामाङलाई बनाउनुपर्ने प्रस्ताव आएको छ । यस प्रस्तावसंगै तीन नेताबीच सहमति नजुट्नेवित्तिकै भीमबहादुर तामाङलाई नै प्रधानमन्त्रीका रुपमा अघिसारिनु पर्ने आवाज कांग्रेस कार्यकर्ताबीत चर्कैसंग उठ्न थालेको छ ।
कांग्रेसका एक प्रभावशाली नेताका अनुसार यस्तोे आवाज कांग्रेसका वर्तमान दोस्रो पुस्ताका नेताहरुबाट उठाइन थालेका हो । दोस्रो तहका नेताहरुको आन्तरिक बैठकमा भीमबहादुर तामाङलाई प्रधानमन्त्रीको उम्मेदवारका रुपमा अघिसारिंदा उपयुक्त हुने निश्कर्ष निकालिएको ती नेताले बताए । उनका अनुसार कांग्रेस केन्द्रिय समितिको पछिल्ला बैठकहरुमा पनि उनीहरुले शीर्षनेतृत्वबीच सहमति जुट्न नसके भीमबहादुरलाई प्रधानमन्त्रीका रुपमा कांग्रेसको आधिकारिक उम्मेदवार घोषणा गर्न दबाव दिंदै आएका छन् ।
यस विषयमा नेता सशांकले भने, ‘यो मेरो भावनात्मक प्रस्ताव मात्र नभई व्यवहारिक तवरमै उपयुक्त हुने बुझेर अघिसारिएको प्रस्ताव हो, उहां अत्यन्त त्यागी र इमानदार पनि हुनुहुन्छ र जातीय मुद्दाको सन्तुलन मिलाउन पनि सक्नुहुन्छ ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल