‘समायोजन उत्साहजनक’

२२ भाद्र २०६९, शुक्रबार १५:१५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २२ भदौ । माओवादी लडाकुको चौथो डिभिजन नवलपरासीमा नेपाली सेनामा समायोजनका लागि १ सय २३ जनाले फाराम भरेकामध्ये ७२ जनाको भर्ना छनोट प्रक्रिया अन्तर्गत प्रारम्भिक छनोट सकिएको छ । नेपाली सेनाका कर्णेल लोकप्रकाश चन्दको नेतृत्वमा रहेको टोलीले उनीहरुको शुक्रबार भर्ना छनोट प्रक्रिया सुरु गरेको थियो । शुक्रबार बिहान भर्ना छनोट प्रक्रियामा सहभागी भएकाहरुको तीनसय मिटर दौड, सेटअप लगायतको प्रारम्भिक भर्ना छनोट प्रक्रिया सकिएको हो ।
समायोजन रोजेका लडाकुको भर्ना छनोट प्रक्रियामा उत्साहजनक सहभागिता रहेकाले यही भदौ २३ गतेसम्म मुख्यालय र सहायक शिविर हात्तीखोरको भर्ना प्रक्रिया सकिने माओवादी लडाकुको पुनःस्थापना, रेखदेख तथा समायोजन विशेष समितिका सदस्य सदानन्द कुर्मीले जानकारी दिए । अधिकृतस्तरबाहेकको भर्ना छनोट शिविरमै हुनेछ । अधिकृतको नेपाली सेनाले चितवनमा भर्ना लिने कर्णेल चन्दले जानकारी दिएका छन् ।
अधिकृतस्तरमा भर्ना हुनेको सङ्ख्या ३० जनाको हाराहारीमा रहेको चौथो डिभिजनका भाइस कमान्डर वासुदेव घिमिरेले जनाएका छन् । यहाँका ४ सय ८१ लडाकुले नेपाली सेनामा समायोजन प्रक्रिया रोजेका थिए । तिनमा ४३ महिला छन् । भर्ना छनोटमा रहेका लडाकु बिहानैदेखि शारीरिक अभ्यासमा जुट्ने गरेका छन् ।
नेपाली सेनामा भर्ना भएर मातृभूमिको रक्षा गर्ने अठोट लिएको दैलेखकी यमकुमारी पाण्डेले बताएकी छन् । साँझसम्म करिब २ सयको भर्ना छनोटका प्रारम्भिक काम सकिने विशेष समितिले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको महाधिवेशन आयोजक कमिटीको बैठकले कर्णाली प्रदेशमा फ्लोर क्रस गराउन भूमिका खेलेको आरोप लगाएर २० जना नेतालाई

काठमाडौं । प्रहरीले ७ जना नक्कली डाक्टरलाई पक्राउ गरेको छ । नक्कली प्रमाणपत्र पेश गरेर काम गरिरहेका ७ जना ‘नक्कली

काठमाडौँ । सरकारले सार्जवनिक स्थानमा ५ जनाभन्दा बढी भेला हुन रोक लगाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले जारी गरेको