मक्कीखोला लघुजलविद्युत परियोजना बजेट अभावका कारण प्रभावित

४ चैत्र २०६८, शनिबार १६:३४ मा प्रकाशित

म्याग्दी, ४ चैत । गाउँमै बग्ने खोलाबाट लघुजलविद्युत निकाली बिजुली बाल्ने आशामा बसेका म्याग्दीको निस्कोटका स्थायिनबासीन्दा आवश्यक बजेट उपलब्ध नहुदा समस्यामा परेका छन् । स्थानियस्तरबाटै जनश्रमदान र चन्दा संकलनबाटै बिजुली निकाल्न निस्कोटका ७ र ८ नम्वर वडाका स्थानियबासी गत १ बर्षदेखि लागिपरेका छन् । गत बर्ष स्थानियबासीले ५ लाख रुपैँया संकलन गरि थालनी गरेको ८ किलोवाट क्षमताको मक्कीखोला लघुजलविद्युत आयोजनामा  अहिले बजेटको अभावमा पेल्टी सेल र डाईनामो खरीद गर्न नसक्दा आयोजना समयमै सम्पन्न नहुने स्थानियबासीको चिन्ता छ । गत बर्ष गाविसको ३ लाख आर्थीक अनुदान र यो बर्षको १ लाख बजेटले विद्युत आयोजनाको काम अन्तिम चरणमा पुगे पनि  करीब ६ लाख पर्ने पेल्टी सेल र दुई वटा डाईनामो खरिदमा रकमको अभाव हुदा समस्या भएको मक्कीखोला लघुजलविद्यूत आयोजना निर्माण समितिका सचिव चक्रपाणी कँडेलले बताउनुभयो । नेपाल यन्त्रशाला ईनर्जी कम्पनीमार्फन निर्माण गर्न सुरु परियोजना अन्तर्गत हालसम्म पानी ल्याउने कुलो निर्माण, पाउर हाउसको ट्याङकी निर्माण, लगायतका काम सकिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड