नेपालको विमानस्थल प्रयोग गरेर भारतीयहरु विदेश उड्दै

२८ चैत्र २०७७, शनिबार १७:०२ मा प्रकाशित

काठमाडौं । नेपालको विमानस्थल प्रयोग गरेर भारतीयहरु विदेश जान थालेका छन् । भारतले विदेश जान प्रतिबन्ध लगाएपछि नेपालको त्रिभुवन विमानस्थल प्रयोग गरेर भारतीयहरु खाडी मुलुकलगायत विदेश उडेका हुन् । कोरोना संक्रमण तीब्र रुपमा फैलिएपछि भारतले आफ्ना नागरिकलाई विदेश उड्न प्रतिबन्ध लगाएको हो ।

नेपाल र भारतबीच एक अर्का देशका नागरिक अन्तर्राष्ट्रिय उडानबाट अर्को मुलुकमा जाँदा सम्बधित दूतावासको नो अब्जेक्सन लेटरको प्रावधान रहेको बताउदै त्यसै अनुसार भारतीय नागरिकलाई नेपालबाट उडन दिइएको अध्यागमन विभागका महानिर्देशक रमेशकुमार केसीले जानकारी दिनुभयो ।

भारतबाट नेपाल आउँदा कोरोना परीक्षणको नेगेटिभ रिर्पोट हुनपर्ने र १० दिन नेपालमा होटल क्वारेनटाइन बसेपछि पुनः उडनु अघि कोरोना परीक्षणको नेगेटिभ रिर्पोट आएपछि मात्रै उड्न अनुमती दिने गरेको महानिर्देशक केसीको भनाइ छ । पछिल्लो समय साउदी अरव, यूएई, कतार लगायत भिसा लगाएको देशमा नेपालको विमानस्थलबाट तेस्रो मुलुकमा जाने गरेको विभागको भनाई छ ।

खास गरि नेपालबाट जानेहरु भारतीय नागरिकहरु बढीमात्रमा वैदेशिक रोजगारीको लागि जाने कामदारहरु रहेको पाइएको छ । यसको साथै अन्य शैक्षिक अध्ययन तथा काम विशेषले जाने गरेको पनि पाइएको अध्यागमन विभागको भनाइ छ । दुई,तीन दिन अघि दैनिक एक सयको हाराहारीमा नेपालको त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाट उडेको उहाँले बताउनुभयो ।

भारतबाट उडानमा रोक लगायपछि दैनिक जसो नेपालबाट उडनेक्रम जारी रहेको विभागको भनाइ छ । साउदीले भारत लगायत देशमा पछिल्लो १४ दिन यात्रा गरेकाहरूलाई आफ्नो देश प्रवेशमा रोक लगाएको छ । भारतबाट तेस्रो मुलुक जानको लागि स्थलमार्ग हुँदै नेपाल आउनेको संख्या बढिरहेको पाइएको छ ।

खाडी मुलुक साउदी अरब लगायत मुलुकले कोरोना भाइरसको बढ्दो संक्रमणका कारण भारतबाट हुने उडानमा रोक लगाएपछि भारतीय नागरिकहरु नेपालको हवाई मार्ग हुँदै तेस्रो मुलुक जाने गरेका हुन् । कोरोनाको संक्रमणको जोखिमलाई मध्यनजर गरेर भारतबाट नेपाल आउने नाकामा कडाइ गरेको समेत अध्यागमनको भनाइ छ । पछिल्लो समय भारतमा कोरोनाको संक्रमण दैनिक बढिरहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। पछिल्लो २४ घण्टामा ९,१९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १९ हजार ९८७

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण परीक्षणका लागि आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वाब संकलन गरिएको छ । आज बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री, उनका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले संवैधानिक परिषद्को बैठक बोलाएका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार बस्नेगरी बैठक बोलाएका हुन् ।

काठमाडौं । नेकपा एमालेको वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले ओलीसँग कुनै सहमति नभएको जानकारी दिएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जाल