मुख्यसचिवद्वारा सर्वोच्चमा सफाई

२१ भाद्र २०६९, बिहीबार २२:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ भदौ । मुख्यसचिव लिलामणि पौडेलले सचिव वृन्दा हाडाको सरुवा सम्बन्धमा अदालतको अवहेलना नगरेको लिखित जवाफ पेस गर्नुभएको छ । निजामति ऐननियमको परिधिमा रहेर सचिव हाडाको सरुवा गरिएको जिकीर गर्दै मुख्यसचिव पौडेलले अदालतको अवहेलनासम्बन्धी विषयमा आफूले सोच्न पनि नसक्ने जवाफ दिनुभएको छ । तत्कालको लागि हाडाको सरुवाको आदेश रोक्ने आफ्नो अन्तरिम आदेश कार्यान्वयन नगरेको सम्बन्धमा सर्वोच्चले मागेको लिखित जवाफमा सचिव पौडेलले अदालतको आदेश कार्यान्वयनमा आफू सदैव प्रतिवद्ध रहेको उल्लेख गर्नुभएको छ ।
विशिष्ट तहको कर्मचारीको सरुवा केन्द्रिय तहमा विशिष्ट रुपमै रहने भएकाले हाडाको सरुवामा कुनै पूर्वाग्रह नराखिएको पौडेलले दाबी गर्नुभएको छ । उहांले अदालतको आदेश अवज्ञा नगरेको जिकीर गर्दै आफूमाथि दायर मानहानीको मुद्दा खारेज गर्न माग गर्नुभएको छ । आफूलाई सिंचाई मन्त्रालयमा हाजिर गराउन सर्वोच्चले दिएको आदेश अवज्ञा गरेको भन्दै सचिव हाडाले मुख्यसचिव पौडेलविरुद्ध समेत अवहेलना मुद्दा दायर गर्नुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । आज विक्रम संवत् २०७८ साल वैशाख १ गते नयाँ वर्षको पहिलो दिन नेपालभर एकापसमा शुभकामना आदानप्रदान गरी हर्षोल्लास

काठमाडौं । भारत भ्रमणमा रहेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले नयाँ वर्ष २०७८ को शुभकामना सन्देश दिएका छन् । शुभकामना सन्देशमा पूर्व

काठमाडौँ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले शिक्षण संस्थाहरु एक महिना बन्द गर्न सरकारलाई सिफारिस गरेको छ। मन्त्रालयले काठमाडौँ उपत्यकासहित देशका

काठमाडौँ । राष्ट्र बैङ्ककी निर्देशक सुष्मा रेग्मी रिजाललाई कारागार पठाइएको छ । ज्येष्ठ नागरिक सम्बन्धी कसुर मुद्दामा काठमाडौँ जिल्ला अदालतको