पूर्वलडाकूको बेग्लै माग

२१ भाद्र २०६९, बिहीबार १७:०७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ भदौ । स्वेच्छिक अवकास रोजेका पूर्व लडाकूहरुले विशेष समितिसमक्ष भदौ मसान्तभित्रै दोश्रो किस्ताको रकम उपलब्ध गराउन माग राखेका छन् । बिहीबार समितिको सचिवालय बानेश्वरमा ज्ञापनपत्र बुझाउँदै उनीहरुले माग पूरा नभए आन्दोलनको चेतावनी दिएका छन् । विशेष समितिले हालै मात्र पहिलो किस्ता रकम लिएर अबकासमा गएकाहरुलाई कात्तिक दोस्रो साता बाँकी रकम दिने निर्णय गरेको थियो । सचिवालय संयोजक बालानन्द शर्मालाई बुझाइएको ज्ञापनपत्रमा जनयुद्धका घाइते तथा अपाङ्गहरुलाई औषधी उपचार र भरणपोषणको व्यवस्था राज्यले गर्नुपर्ने माग राखिएको छ । बटालियन सह कमाण्डर भक्तराज थापा ‘अपिल’को नेतृत्वमा ६५ पूर्व लडाकूहरुले बुझाएको ज्ञापन पत्रमा घाइते अपाङ्ग, बेपत्ता र सहीद परिवारका छोराछोरीलाई निःशुल्क शिक्षा र उपचारको व्यवस्थासँगै आश्रति परिवारबाट कम्तिमा एकजनालाई रोगजारको व्यवस्था गर्नुपर्ने उल्लेख छ ।
यस्तै ४ सय ४६ जना घाइते तथा अपाङ्गलाई निश्पक्ष छानविन गरी जीवन निर्वाह भत्ता उपलब्ध गराउनुपर्ने, क्यान्टोनमेन्टमा रहेको हतियार संग्रहालयमा राख्नुपर्ने, अवकास लिएका लडाकूलाई स्थायी रुपमा व्यवस्थापन गर्नुपर्ने उनीहरूको माग छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट पदमुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता रामबहादुर थापा बादललाई गृहमन्त्रीमै पुनः नियुक्ति गर्ने

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

काठमाडौं । नयाँ सत्ता समीकरणमा लगभग सहमति नजिक पुगेका तीन दल अमेरिकी सहयोग निकाय मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेसन (एमसीसी) सँगको अनुदान

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र