६० हजार भुटानी शरणार्थी पुगे अमेरिका

२१ भाद्र २०६९, बिहीबार १३:१२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ भदौ । अमेरिकामा पुनर्बसोबासमा जाने भुटानी शरणार्थीको संख्या ६० हजार पुगेको अमेरिकी दूतावासले जनाएको छ । दूतावासद्वारा जारी विज्ञप्ति अनुसार २८ वर्षिया महिला पुनर्वासमा जाने ६० हजारौं शरणार्थी बनेकी छन् । श्रीमान् र छोरीसहितको उनको परिवारले ओहायो राज्यको कोलम्बस सहरमा नयाँ जीवन सुरु गर्दैछ ।
शरणार्थीसम्बन्धी राष्ट्रसंघीय उच्चायोगको कार्यालय र अन्तर्राष्ट्रिय आप्रवासी संगठनसँगको सहकार्यमा अमेरिकाले पूर्वी नेपालका भुटानी शरणार्थीलाई सन् २००७ देखि पुनःस्थापना गर्न सुरु गरेको हो । अस्ट्रेलिया, क्यानडा, नेदरल्यान्ड्स, डेनमार्क, नर्वे, न्युजिल्यान्ड, र संयुक्त अधिराज्यले संयुक्तरूपमा यस बाहेक अन्य ११ हजार शरणार्थीलाई पुनःस्थापना गरिसकेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको महाधिवेशन आयोजक कमिटीको बैठकले कर्णाली प्रदेशमा फ्लोर क्रस गराउन भूमिका खेलेको आरोप लगाएर २० जना नेतालाई

काठमाडौं । प्रहरीले ७ जना नक्कली डाक्टरलाई पक्राउ गरेको छ । नक्कली प्रमाणपत्र पेश गरेर काम गरिरहेका ७ जना ‘नक्कली

काठमाडौँ । सरकारले सार्जवनिक स्थानमा ५ जनाभन्दा बढी भेला हुन रोक लगाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले जारी गरेको