दुई सरकारी बैंक मर्ज गरिने

२१ भाद्र २०६९, बिहीबार १३:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ भदौ । दुई बाणिज्य बैंकहरु मर्ज हुने भएका छन् । सरकारको पूर्ण स्वामित्वमा रहेक राष्ट्रिय वाणिज्य बैंक र एनआईडिसी बैंक आगामी ६ महिनाभित्रैमा मर्ज हुने भएका हुन्। अर्थमन्त्री वर्षमान पुनको अध्यक्षतामा रहेको उच्चस्तरीय वित्तीय समन्वय समितिको बिहिबार बसेको बैठकले उक्त ब्रंकहरु मर्ज गर्ने निर्णय गरेको हो।
मर्जरको कार्य अगाडि बढाउन बिहीबारै अर्थमन्त्रालयले राष्ट्र बैंकलाई पत्रचार गरेको छ। बैठकले राष्ट्र बैंकको समन्वयमा दुवै बैंकका वोर्ड बैठक बसेर बैंक मर्जर समिति गठन गर्ने निर्णय गरेको छ भने दुबै बैंकले विशेष साधारण सभा बोलाएर मर्जरबारे सैद्धान्तिक निर्णय लिने र त्यसको ६ महिनाभित्र बैंकहरु मर्जर भइसक्ने छन्।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षको आठ महिनाको अवधिमा रु छ खर्ब ४२ अर्ब १४ करोड बराबरको विप्रेषण मुलुक भित्रिएको छ

मनकामना केबुलकार आजदेखि नियमित सञ्चालनमा आएको छ । स्तरोन्नतिको पहिलो चरणको कामका लागि यही चैत २५ देखि २९ गतेसम्म बन्द

काठमाडौँ । इमर्जिङ नेपाल लिमिटेडले साधारण शेयर बिक्रीका लागि निष्काशन तथा बिक्री प्रबन्धक नियुक्त गरेको छ । कम्पनीले आज जारी

तनहुँको बन्दीपुर गाउँपालिकाको संस्थागत स्वमूल्याङ्कन नतिजा सार्वजनिक भएको छ । सङ्घीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले स्थानीय तहहरुको संस्थागत क्षमता