संविधान लेखनमा भएको ढिलाई प्रति राष्ट्रपतिको शिर्ष नेताहरुसँग असन्तुष्टि

४ चैत्र २०६८, शनिबार ११:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ चैत । शान्ति र संविधान लेखनको काम अवरुद्ध बनिरहेको बेला राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवले आज प्रमुख चार दलका शीर्ष नेताहरूसँग परामर्श गर्नुभएको छ । दलहरू मुख्य काममा गम्भीर नभएको भन्दै राष्ट्रपतिले संयुक्त परामर्शका लागि आज बिहान शीर्ष नेताहरूलाई शितलनिवासमा बोलाउनुभएको हो । राष्ट्रपतिसँगको परामर्शका लागि एकीकृत नेकपा माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड, नेपाली काङ्ग्रेस सभापति सुशील कोइराला, नेकपा एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनाल र मधेसी जनअधिकार फोरम लोकतान्त्रिकका अध्यक्ष विजयकुमार गच्छदार शीतलनिवास पुग्नुभएको हो । निर्धारित समयमै शान्ति र संविधान लेखनको बाँकी सकिने गरी सहमति गरी अघि बढ्न राष्ट्रपतिले दलका नेताहरूलाई आग्रह गर्नुभएको छ । नेताहरूले अहिलेसम्म भएका कामका विषयमा राष्ट्रपतिलाई जानकारी गराएका थिए । लडाकु समायोजनमा दलहरूबीच मतभेद हुँदा संविधान लेखनमा पनि परिरहेको असरप्रति राष्ट्रपति चिन्तित देखिनुभएको छ । यसअघि पनि राष्ट्रपतिले पटक पटक शान्ति प्रक्रिया र संविधान लेखनमा गम्भीर हुन नेताहरूको ध्यानाकर्षण गराउनुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १ हजार ९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। नेकपा माओवादी केन्द्रले स्थायी कमिटी बैठक बोलाएको छ । सोमबार दिउँसो १ बजे बैठक बोलाइएको छ । समसायिक राजनीतिक

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट पदमुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता रामबहादुर थापा बादललाई गृहमन्त्रीमै पुनः नियुक्ति गर्ने

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार