आकाशबाट खसेका ढुङ्गालाई जम्मा गरेरै करोडौं कमाई

२५ फाल्गुन २०७७, मंगलवार ०८:३४ मा प्रकाशित

एक व्यक्तिले ढुँगा बेचेरै करोडौँ कमाई रहेका छन् । आकाशबाट धर्तीमा खस्ने उल्कापिन्डलाई जम्मा गरेर अमेरकी माइक फार्मरले करोडौं रुपैयाँ कमाइरहेका हुन् ।

४८ वर्षका माईक अमेरिकाको एरिजोनामा बस्छन् । उनी संसारभरी उल्कापिन्ड डिलरको रुपमा चर्चित भइसकेका छन् । माइक फार्मरले उल्कापिन्डलाई खगोलविद्देखि असाध्यै धनाढ्यका लागि बेच्ने गर्छन् । तर उल्कापिन्ड संकलन गर्न त्यति सहज भने छैन । थुप्रैपटक उल्कापिन्डको खोजीमा माइक फार्मरले खतरा पनि मोल्नुपर्ने द सनको रिपोर्टमा उल्लेख छ ।

उल्कापिन्डको खोजीमा खतराको सामना गर्नुपर्ने स्थितीलाई माइक भन्छन्, ‘मलाई एड्भेन्चर मनपर्छ र यो काममा मजा आउँछ ।’ माइक उल्कापिन्डको खोजीमा जङ्गल र सुनसान इलाकामा पनि जानुपर्छ । माइकका अनुसार उल्कापिन्डबारे पत्ता लगाउनका लागि उनले असाध्यै धेरै भाग–गुणा गर्नुपर्छ । भाग–गुणामार्फत् नै उनी उल्कापिन्ड कता खस्दैछ वा पूर्वमा कता पट्टी खसेका हुनसक्छन् भनेर अन्दाज लगाउन सक्छन् ।

माइक फार्मर उल्कापिन्ड खरिद पनि गर्छन् र त्यसपछि उचित दाम पाउँदा त्यो बेच्छन् ।विद्यार्थी ऋणमा उनले सबैभन्दा पहिला सन् १९९५ मा ढुङ्गाको केही टुक्रा खरिद गरेका थिए ।

एकपटक माइक फार्मरले मोरक्कोको भ्रमण गरेका थिए र त्यहाँबाट एउटा ठूलो मून रन खरिद गरे । तर जब उनले यो खरिद गरे तब उनी आफैंलाई पनि उक्त ढुङ्गाको वास्तविकताबारे थाहा थिएन । पछि उनले खरिद गरेको मून रक करिब ११ करोड बढीमा बिक्रि भएको थियो । यो पैसाले उनले आफ्नो ऋण चुक्ता गरिदिए र एउटा घर खरिद गर्न पनि सफल भएका थिए । त्यसपछि उनले यो व्यवसायमा कहिले पनि पछाडि फर्केर हेर्नु नपरेको रिपोर्टमा बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अष्ट्रेलियाका दुई जुम्ल्याहा दिदीबहिनी एना र लुसी हरेक क्रियाकलाप एकैसाथ गर्ने गर्दछन् । उनीहरु बीच दुई ज्यान एक प्राण भने

गरीबीका कारण अनलाइन कक्षा लिन नसकेका विद्यार्थीहरुका लागि भारतमा एक शिक्षकले विद्यार्थीहरुका लागि आफ्नो स्कूटरमै लाइब्रेरी बनाएका छन् । विद्यार्थीलाई

सामान्यतया विवाहको मुख्य आकर्षण बेहुला र बेहुली हुने गर्छन् । तर, अमेरिकाको एक विवाहमा भने उनीहरूको छोरी मुख्य आकर्षणको केन्द्र

हुम्ला । हुम्लाको तल्लो क्षेत्रमा रहेको चंखेली गाउँपालिकामा रहेको टेलिफोन सेवाले पछिल्लो समय काम गरेको छैन । गाउँमा टेलिफोनले काम